Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 10 січня 2013 р.

Глава Російської архієпископії йде на спочинок

Архієпископ Гавриїл, глава Російської архієпископії Константинопольського патріархату з центром у Парижі, повідомив про свій відхід на спокій. Архієпископ Команський Вселенського патріархату Гавриїл (де Вільдер), керуючий Російською архієпископією Константинопольського патріархату (інша назва Екзархат російських православних церков в Західній Європі), 8 січня повідомив членів Єпархіальної ради, що внаслідок погіршення стану здоров'я він вирішив скласти з себе всі обов'язки екзарха і направив листа Патріарху Вселенському Варфоломію з проханням прийняти його прохання про звільнення на спокій. Рішення про відхід на спокій набирає чинності 15 січня, повідомляє кореспондент "Порталу-Credo.Ru".

Архієпископ Гавриїл, який є також настоятелем кафедрального собору святого Олександра Невського, повідомив раду, що в очікуванні обрання та інтронізації наступника, він призначив тимчасово виконуючим обов'язки настоятеля собору протоієрея Алексія Струве, повідомляє православний блогер Данило Струве.

Посада ректора Богословського інституту преподобного Сергія, яку також займав архієпископ Гавриїл, буде тимчасово виконуватися місцеблюстителем архієпископської кафедри в згоді з деканом інституту. Згідно Статуту архієпископії, Єпархіальна рада вирішила просити Вселенського Патріарха Варфоломія призначити місцеблюстителя архієпископської кафедри на період до скликання Загального з'їзду архієпископії. 

В даний час, крім архієпископа Гавриїла, єпископат Російської архієпископії складають вікарний єпископ Клавдіопольскій Михайло і єпископ Трахійскій Павло, який перебуває на спокої.