Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 21 січня 2013 р.

Після християн, у світі найбільше мусульман

Французький православний інтернет-сайт Оrthodoxie.com з посиланням на видання «Світ релігій» («Le Monde des religions») повідомляє про результати дослідження розвитку сучасної релігійності у світі, які нещодавно були опубліковані американським центром Pew Forum. Згідно з опублікованими даними, 84% світового населення (тобто 5,8 млрд. чоловік при загальній чисельності населення Землі в 6,9 млрд.) є прихильниками однієї з найбільших традиційних релігій світу: християнства, індуїзму, ісламу, буддизму, іудаїзму, або ж якийсь з інших традиційних релігій сикхізм, синтоїзм, даосизм, зороастризм та ін.)

Християни - найбільш численна релігійна група світу - приблизно третина населення Землі (32%). Друга за чисельністю громада - мусульмани (23%). Pew Forum також уточнює дані про християн (в загальній складності 2,2 млрд. чоловік): 50% - католики, 37% - протестанти різних деномінацій, 12% - православні (в загальній кількостіі - 264 млн. чоловік, але в даній статистиці в число православних включені також дохалкідоніти). 

Залишок 1% включає в себе різні деномінації, які умовно також називаються християнськими (мормони, свідки Єгови і т.д.), але які, по суті, вже не є такими, хоча і з'явилися на основі християнської традиції.