Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 18 січня 2013 р.

Святки в Харківсько-Полтавській єпархії УАПЦ

У дні різдвяних святок, коли Православна Церква сповіщає світові радість Христового Боговтілення та богослужіннями прилучає віруючих до цієї радості, Полтавщина, відновлюючи споконвічні традиції українського народу, прославляє новонародженого Спасителя чудовим різноманітним колядуваннями. Діти та дорослі, професіонали та аматори, – кожен у ці дні намагався долучитися до святкового дійства. Не стоїть осторонь і створений у березні минулого року аматорський колектив академічного хорового співу - хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ під керівництвом сімейного дуету протодиякона Олександра Горая та його дружини Олександри Горай. 

Підготовлена хором цьогорічна Різдвяна програма порадувала численних глядачів своєю різноманітністю та новизною. З благословення правлячого архієрея єпископа Афанасія, 12 січня у решетилівському районному будинку культури хор вперше у своїй історії виступив із двохгодинною програмою. Після вітального слова владики Афанасія, єпископа Харківського і Полтавського УАПЦ, зала поринула у дивне мереживо духовних піснеспівів. На білому полотні з’явилися витонченні «квіти» видатних митців української духовної музики: Д. Бортнянського, М. Березовського, Я. Яциневича, М. Лисенка, Н. Нижанківського. 

Незважаючи на різножанровість, досить вдало та гармонійно поєднався із академічним хоровим співом виступ народного хору «Полтавські пісняри» під керівництвом композитора Дмитра Топтуна, який виконав ряд авторських та народних колядок. Наприкінці святкового концерту ведуча заходу Тамара Іщенко надала слово його преосвященству, владиці Афанасію, який подякував обласному управлінню культури за наданий колективу автобус для поїздки до Решетилівки, керівництву району та селища за сприяння в організації та проведенні заходу. А закінчився цей чудовий вечір спільним співом колядки як артистів, так і глядачів. 

 Продовжуючи свою «Різдвяну ходу», 16 січня єпархіальний хор спільно з молодіжною групою «Милосердя» Харківсько-Полтавської єпархії, завітав у Монтессорі-центр реабілітації дітей-інвалідів «Соняшник». Цього ж дня відтворення вертепного дійства та українські колядки прозвучали у приміщенні Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, де за сприяння Полтавської філії суспільної Служби України відбулася зустріч із людьми, які перетерпіли нацистські переслідування. У вечірній час хор Харківсько-Полтавської єпархії виступив із концертом духовного співу у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського. 

Не можна не згадати і чудові вітання колективом хористів та молоді із Різдвом Христовим дітей обласного притулку «Любисток», яке відбулося дещо раніше - 10 січня. Тож завершимо цю розповідь словами колядки з програми хору: «Небо і Земля нині торжествують, Ангели й люди весело празникують. Христос родився, Бог воплотився!..»