Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 22 січня 2013 р.

Про 35-ту Європейську зустріч молоді Тезе в Римі

Як повідомляє "Радіо Ватикан", від 28 грудня минулого до 2 січня 2013 року у Римі тривала 35-та з черги щорічна Європейська зустріч молоді, організована екуменічною спільнотою Тезе (Taize) з Франції. У ній узяло участь коло 45 тисяч молодих християн з Європи та інших країн світу. Цього року українці були третьою найбільшою на зустрічі Тезе – після Польщі та Італії. З України до Риму прибуло приблизно 3,5 тис. молодих людей: греко- і римо-католиків, протестантів, православних і навіть ті, хто ще шукає свій шлях до Бога.

Європейська зустріч молоді, організована екуменічною спільнотою з Тезе, є одним з етапів «паломництва довіри на землі», яке спільнота з Тезе розпочала 1980 року. Це паломництво має на меті вести кожного учасника до глибшої віри в Христа і до активнішої участі у церковному житті. Молодіжні зустрічі з Тезе – це шлях довіри: довіри між людьми, довіри між християнами різних Церков, народами, це шлях довір’я до Бога Українці молились у базиліці святого апостола Павла поза мурами, Латеранській базиліці, в базиліці Святої Марії Ангелів та Мучеників, у церкві святого Ігнатія Лойоли та інших церквах. 

Для греко-католицьких паломників була відправлена Божественна Літургія в українському соборі святої Софії у Римі. З українськими учасниками 35-ої Європейської зустрічі молоді Тезе в Римі розмовляла Світлана Духович. Послухаймо їхні враження та сподівання: