Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 28 січня 2013 р.

Тернопільська облрада хоче Лавру до списку ЮНЕСКО

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на ІНТБ, на Тернопільщині знову розпочнеться збір підписів щодо недопущення прийняття законопроекту, в якому йдеться про вилучення з переліку об’єктів, що не підлягають приватизації будівель та споруд, пам’ятки національного значення Почаївської Свято-Успенської Лаври та передачі її у власність братії чоловічого монастиря. Відповідне рішення прийняли 25 січня члени тимчасової контрольної комісії, яка, власне, й дбає про збереження української святині. Це питання винесуть на найближче засідання сесії Тернопільської обласної ради. 

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради:

«Має бути включено в порядок денний питання, що стосується ситуації, яка склалася довкола Почаївської Лаври і реєстрації проекту закону 1161 Мірошниченка-Голуба. Котрий передбачає виведення Почаївської Лаври з переліку об’єктів, котрі не підлягають приватизації. А отже, на нашу думку, це є спроба приватизації Почаївської Лаври. Відповідно, ми сьогодні маємо перше питання прийняти – це розгляд цього питання на сесії Тернопільської обласної ради. Друге питання – створити робочу групу».

Боротьба за святиню точиться вже більше року. 
Боротьба за святиню точиться вже більше року. Кілька разів закон відкликали, і через певний час народні депутати, які здебільшого представляють у парламенті провладні партії, «просували» новий, начебто змінений проект. Хоча зміст його залишався таким же. Тому тернопільські діячі вкотре звертаються до Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра, щоб не допустити прийняття закону.

Олег Боберський, заступник голови Тернопільської обласної ради:

«Рекомендувати сесії Тернопільської обласної ради, внести в порядок денний засідання Тернопільської обласної ради проект рішення «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради, голів парламентських фракцій, Кабінету Міністрів».

Тернопільські активісти кажуть, що духовенство підтримує їх у всіх починаннях.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради:

«В середу була в нас зустріч з Патріархом Філаретом. Відповідне звернення також направлене від глав церков, на ім’я Президента України, щодо також відкликання проекту закону 1161 Мірошниченка-Голуба і недопущення прийняття відповідного закону. Ми можемо посилатися на позицію церкви в цьому питанні».

Щоб зберегти Почаївську Свято-Успенську Лавру, Тернопільська обласна рада ініціюватиме внесення святині до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.