Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 24 січня 2013 р.

У Ватикані черговий раунд діалогу з Древніми Церквами

У вівторок 22 січня в Ватикані стартував черговий раунд богословського діалогу Римо-Католицької Церкви з Древніми Східними (Нехалкидонськими) Церквами. У середу 23 січня відбулося пленарне засідання Змішаної богословської комісії, яка представляє ці Церкви. Зустрічі, які пройшли у вівторок, навпаки, мали неформальний характер. Прибулі до Риму ієрархи розповідали про ситуацію своїх вірних на Близькому Сході і в Індії, повідомляє Радіо Ватикану. Проте надалі учасники засідання перемістилися з сучасності в далеке минуле - з I по V століття християнської ери. 

Священик Габріель Кік, який очолює Комісію з католицької сторони, розповів кореспондентові Ватиканського Радіо наступне: «В ході нашої останньої зустрічі в Аддіс-Абебі ми прийняли рішення підготувати проект документу про взаємовідносини наших Церков в перші п'ять сторіч християнської ери. Цю тему ми розробляємо ось вже на два роки, а на нинішній зустрічі маємо намір представити спільний проект документу. Ми також обговоримо шлях святих, який є фактором єдності і взаємного спілкування. Ми розглянемо, як в давнину когось починали вважати святим і, як процедури канонізації виглядають у наш час. Головною метою переговорів буде спільний документ про стосунки між нашими Церквами в давнину. Напевно, в його проект доведеться вносити якісь поправки. Остаточний же консенсус ймовірно буде досягнутий в майбутньому році». 

У Ватикані черговий раунд діалогу з Древніми Церквами
Отець Габріель Кік зазначив, що у відносинах Римо-Католицької Церкви з стародавніми східними церквами досягнуто помітного прогресу. Найбільш важливі догматичні розбіжності вже усунені. В даний час найважливішим спірним моментом є вчення про Папський примат. До цього питання слід підходити з усією обережністю: адже одна тільки готовність поставити його на порядок денний вже може вважатися великим досягненням, - зазначив бельгійський священик, відповідальний у Ватикані за діалог з цими Церквами.