Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 26 січня 2013 р.

Коротка відповідь на лист патріарха Філарета

1. Журнал №2 Священного Синоду від 22. 01. 2013р. Б. ухвала яка була винесенa після дослідження ставропігійної парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбора показала про повну некомпетентність Священного Синоду відносно ситуації яка має місце в м. Самборі. А саме: Грамотою Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Романюка) від 10 березня 1995 р. на ходатайство та СОБОРНОПРАВНЕ прохання настоятеля, духовенства і самбірської громади храмові «Успення Пресвятої Богородиці» та «Свт. Павла Конюшкевича» надано статус Ставропігії. Розглядаючи питання про статус храму на засіданні Священного Синоду не було запрошено ні настоятеля храмів «Успіння Пресвятої Богородиці» та «Свт. Павла Конюшкевича», ні представників церковного комітету, ні Самбірської громади, які змогли б дати вичерпні, правдиві відповіді про ситуацію, що склалась і позицію яких мав би врахувати Священний Синод. 

В ухвалі Священного Синоду журнал №2 від 22. 01. 2013 р. йдеться про скасування ставропігії одного храму «Успення Пресвятої Богородиці» і передачу його в неіснуючу єпархію (Дрогобицьку), на Львівщині існує Дрогобицько-Самбірська єпархія. Незрозумілим другим питанням є ліквідація шляхом реорганізації «Ставропігійного місійного братства Свт. Павла Конюшкевича». Такого братства в м. Самборі не існує, а діє «Громадська Організація Свт. Павла Конюшкевича», яка зареєстрована в державних структурах, і її реорганізувати не є компетенцією Священного Синоду. 

Також були спотворені результати висновків комісії, яка засідала 20. 01. 2013 р. Б. у храмі Свт. Павла Конюшкевича, про ніякі рухи в бік УАПЦ, чи частковий перехід до неї на комісії не йшлося, і опитування та голосування під час комісії були тільки з одного питання – щодо неприпустимості зводити дві громади УПЦ КП в приміщенні одного храму. Про поминання єпископа Михаїла та належність до Дрогобицько-Самбірської єпархії не йшлося зовсім. Ці всі дані свідчать про однобокість та неповноту вивчення питання, і упереджене ставлення Священного Синоду до прийняття рішення. Така незрозуміла позиція Священного Синоду спонукала до скликання відкритих зборів церковного комітету та Громадської Організації «Святителя. Павла Конюшкевича», які ведуть будівництво храмів. Рішення, які були прийняті зборами, не спрямовувалися на від’єднання від УПЦ КП, а через зняття статусу ставропігії змусило її шукати духовного притулку. 

2. Як стверджував патріарх Філарет, «з 1995 р., коли мене було обрано Патріархом, протоієрей Олександр Швець, як настоятель парафії, не надавав належного звіту про діяльність парафії». Це явна неправда, бо сам Святійший патріарх Філарет, тільки в 2005 році, нагородив протоієрея Олександра Швеця двома орденами: «Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня» (Указ від 11 квітня 2005 р. №1206) та «Святого Миколая Чудотворця» (Указ від 30 листопада 2005 р. №99). Тому у кожної людини повстає закономірне питання: за що у такому разі Святійший патріарх Філарет нагороджував протоієрея Олександра Швеця? Крім того, тільки від грудня 2012 по січень 2013 року, протоієрей Олександр Швець два рази був на особистому прийомі у патріарха Філарета, де звітував про справи на парафії. Також сам патріарх Філарет, у грудні 2012 року, відвідав парафіяльні храми та спілкувався з духовенством і вірними. 

3. Парафія Різдва Пресвятої Богородиці м. Самбора ніколи не стверджувала, що вона переходить у «Київську митрополію Константинопольського патріархату». Вона тільки заявила про перехід під духовну та канонічну владу Константинопольського патріарха на підставі його заяв, що він визнає історичну Київську митрополію своєю канонічною територією. Цей погляд Константинопольського патріарха, вперше викладений у Томосі від 13.11.1924 р., був неодноразово підтверджений і нинішнім Константинопольським патріархом Варфоломієм, зокрема під час його візиту на Україну у 2008 р. Також варто відзначити, що перехід Естонської Православної Церкви під омофор Константинопольського патріарха теж почався з заяв окремих парафій. 

4. Акція безстрокового посту-голодування всіх священиків нашої громади, крім колишнього клірика храму Миколая Бухнія, названого у зверненні деканом (благочинним), який досі не має Грамоти про своє рукоположення (і чи було воно дійсне), стала наслідком прийняття рішення Священного Синоду. На загал звинувачення, викладене у Зверненні Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета від 25.01.2013 р. Б., до духовенства і вірних Київського Патріархату в м. Самборі з приводу ситуації, що склалася довкола Успенського собору, є необ’єктивним і складеним за порадою упереджених владик, які хотіли видати бажане за дійсне, нехтуючи об’єктивністю. 

Священики та парафіяльна радаправославної парафії Різдва Пресвятої Богородиці м. Самбора.