Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 15 січня 2013 р.

Детальніше про вибори Болгарського Патріарха

У Болгарській Православній Церкві відбулося голосування за кандидатури виборців, які візьмуть участь в обранні її нового Предстоятеля. Про це повідомляє інтернет-проект "Помісна Церква" з посиланням на офіційний сайт БПЦ. Голосування по кандидатурах делегатів на Собор Болгарської Православної Церкви в більшості єпархій пройшли 13 січня. У той же день імена виборців були визначені і в Софійській єпархії, де двічі змінювався список кандидатів. Як повідомляє болгарське видання «Стандарт», в Софійській єпархії виборці відхилили список кандидатур, запропонований намісником Болгарського Синоду митрополитом Варненська і Велико-Преславського Кирилом. 

Список був відхилений виборцями, оскільки раніше не був з ними погоджений. Виборці вважали, що деякі із запропонованих кандидатів «відомі більше своєю співпрацею з органами болгарської держбезпеки в комуністичний період, ніж участю в сучасному болгарському церковному житті». Обрання виборців з Софійської єпархії має більш важливе значення, ніж в інших єпархіях, тому що столична єпархія, відповідно до Статуту Болгарської Православної Церкви, делегує на виборчий собор 10 виборців.

У ході засідання, яке за різними відомостями тривало від 5 до 8 годин в софійському храмі св. Неділі, були обрані 10 делегатів. Повний їх список буде опублікований після його затвердження Синодом. За неофіційною інформацією, серед делегатів-мирян обрані декан Богословського факультету проф. Олександр Омарчевскій і викладачі цього ж факультету доценти Іван Петев і Климентина Іванова, а також адвокат Синоду БПЦ Марія Кьосева.

Також відомо, що мирян від Варни на Патріаршому виборчому соборі представлятиме відома в міському культурному середовищі Людмила Манева, дружина диякона Михайла, активістка єпархіального комітету «Православні цінності». Черниця з Македонії буде делегатом від Відінської єпархії, а священик Дончев Шавулу, колишній боксер, який проводить безкоштовні тренування для дітей-сиріт, представить Благоєвград. Стару-Загору представить ректор Фракійського університету проф. Іван Станков, а Враца - бізнесмен Д. Димитров і директор училища "Христо Ботев" В. Кристев.

Спостерігачі зізнаються, що зараз складно робити прогнози, хто з митрополитів увійде в трійку кандидатів на Болгарський Патріарший престол. Їх обере Синод за кілька днів до Собору, призначеного на 24 лютого 2013. Двоє з нині діючих митрополитів не відповідають прописаним в Статуті умовах: один молодший 50 років, а другий управляє єпархією менше 5 років. Кілька митрополитів заявили, що не хочуть висунення своїх кандидатур на Патріарший престол. Очевидними претендентами вважаються намісник Синоду митрополит Варненський Кирил, а також митрополити Гавриїл Ловечскій, Неофіт Русенський і Галактіон Старозагорскій.