Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 23 січня 2013 р.

Ювілей : 90 років автономії Естонської Церкви

Як повідомляє репортер інтернет-видання "Помісна Церква", цими днями соборним богослужінням у храмі Преображення Господнього, що в старому Талліні, розпочалось святкування дев’яносторіччя автономії Естонської Церкви, наданої їй Вселенським Патріархатом в 1923 році. Богослужіння відбулось у день пам’яті свщмч. Платона Єпископа Талліннського і з ним новомучеників та сповідників віри - протоієреїв Миколая Бежаницького та Михаїла Блейве (01.14.1919). Службу очолив МитрополитТалліннський і всієї Естонії Стефан (Хараламбідіс), що в ці дні, також, відзначає золотий ювілей свого священства (1963). 

На службі, окрім Предстоятеля, молилися Преосвященний Ілія, єпископ Тартуський, та Преосвященний Олександр, єпископ Пярнуський і Саареський, православне духовенство Греції, Фінляндії та Церкви Естонії. Перед молитвою Предстоятель Церкви та присутні поклонились мученику Платону, чиї святі мощі почивають в храмі. По цьому Першоієрарх нагородив медаллю Святого Платона ІІІ ступеня колишніх урядовців, що допомагали становленню і консолідації Естонської Церкви в 1996 році. Відразу ж після цього єпископ оголосив про своє рішення призначити в якості свого протосинкела (секретаря) протопресвітера Матфея Паллі, про що вручив священику відповідну грамоту.

На честь свята було дано святковий банкет, на якому були присутні, зокрема, лютеранський єпископ Талліна Андрій Понтер, римсько-католицький єпископ Талліна Зоуртан Філіп, президента місцевої ради церков єпископ Ейнар Соон, посли Греції, Росії, Фінляндії, Австрії та Бельгії, духовенства і відомі члени місцевої церкви. У другій половині дня в залі православного центру в Таллінні, культурні асоціації область Setoumaa представили програму з традиційними піснями і танцями на честь митрополита Стефана. 

Святкування 90 років Незалежності триватимуть протягом року низкою подій і публікацій, кульмінацією чого стане відвідування Естонії Вселенським Патріархом Варфоломієм з 5 до 12 вересня 2013 року.