Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 5 січня 2013 р.

Косово заборонило президенту Сербії молитися

Президент Томіслав Ніколіч стане першим президентом Сербії, який не зможе відсвяткувати Різдво у Косово разом з тутешніми сербами у середньовічному православному монастирі. Офіційна Приштіна заборонила йому в'їзд на територію самопроголошеної республіки. Прем'єр-міністр Косово Гайредін Кучі заявив, що президент Сербії зможе їздити до Косово і молитися в сербській святині тоді, коли албанці республіки зможуть провідувати своїх родичів у Сербії. 

Сам президент Томіслав Ніколіч висловив протест з цього приводу і звинуватив Спеціальну громадянську місію ЄС в недобросовісному виконанні своїх обов'язків. Оскільки її службовці повинні забезпечити йому вільне пересування в Косово, яке гарантоване міжнародним правом. 

Середньовічний православний монастир розташований неподалік Приштіни і є однією з найважливіших святинь сербських християн. Щороку на Різдво президенти Сербії відвідували монастир. Минулого року президент Борис Тадіч теж разом з косовськими сербами святкував тут Різдво. Албанці ж Косова зустріли його камінням і лайкою.