Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 30 січня 2013 р.

Бердянськ: Батюшку заборонили, парафію розігнали

Конфлікт в Бердянської єпархії УПЦ (МП), пов'язаний з протистоянням навколо Свято-Троїцької парафії, завершився за простим сценарієм: настоятеля парафії знято та заборонений у священнослужінні. Велика частина пастви опального священика виявилася заскоченою та розгубленою, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні". 24 січня в Бердянському єпархіальному управлінні під головуванням єпископа Бердянського і Приморського Єфрема (Яринка) пройшло засідання Єпархіальної ради. На засіданні заслухали доповідь спеціально створеної комісії, а по розгляді справи було прийнято низку рішень. Зокрема, єпископ Єфрем "до повного розкаяння" заборонив у священнослужінні настоятеля Троїцького приходу протоієрея Олега Ніколаєва. 

Йому ставиться в провину застосування фізичної сили відносно одного із засновників храму - підприємця-депутата Олександра Македонського. Протоієрей Олег Ніколаєв пояснює свій вчинок (ляпаса) тим, що хотів захистити свою дружину від публічної наклепу з боку пана Македонського. Тим не менш, Єпархіальна рада звільнила протоієрея Олега Ніколаєва від послуху настоятеля Троїцької парафії. В інтерв'ю виданню "Правмір в Україні" єпископ Єфрем заявив, що "настоятель храму протоієрей Олег Ніколаєв уже давно своєю поведінкою протиставив себе духовенству єпархії та її правлячим архієреям, що керували єпархією до мене. Він не підкорявся загальноєпархіальним розпорядженням та указам, не брав участі в соборних богослужіннях та заходах, що проводяться в єпархії. Внаслідок цього його громада опинилася відокремленою від інших парафій і від духовного життя в цілому ". 

Бердянськ: батюшку заборонили, парафію розігнали
За його словами, о. Олега запрошували "для бесіди і вирішення проблеми в єпархіальне управління, але він відповів відмовою. Також він відмовився брати участь у роботі єпархіальної ради, який ставив завдання врегулювати конфлікт". У свою чергу, в бесіді з кореспондентом порталу "Релігія в Україні" протоієрей Олег Ніколаєв відкидав ці звинувачення і заявляв, що єпархіальне начальство само ставило його в такі умови, що він не міг адекватно брати участь у розгляді справи. 24 січня, вже після оголошення рішення Єпархіальної ради, священик попрощався в храмі зі своєю паствою. 

Парафіяни, які підтримали свого настоятеля, почали забирати з храму свої особисті речі, ікони, які раніше приносили в цей храм. До цього часу в церкву приїхав головний опонент настоятеля - депутат Бердянської міськради Олександр Македонський, який привіз із собою групу родичів, наряд міліції і намагався перешкодити "крадіжці майна". Сталася сутичка. "Маленькі діти, що прийшли з батьками до храму, щоб попрощатися зі своїм настоятелем, плакали від страху, не розуміючи, хто ці злі люди, - пише на сайті приходу один з очевидців протистояння в церкві. - Дивитися на це було неможливо. Літнім людям ставало погано ... " 

"Парафію розігнано ", - сказав після всього, що сталося настоятель Троїцької церкви (тепер уже колишній) протоієрей Олег Ніколаєв. Новопризначений настоятель церкви протоієрей Сергій Ілющенко визнав, що переживав "певний стрес", приступаючи до служіння в новому храмі. Однак не вважає ситуацію на приході катастрофічною. За його словами, богослужіння йдуть, хор співає, парафіяни є. На даний момент протоієрей Олег Ніколаєв і основна частина громади, яка його підтримала, поки утримуються від коментарів щодо своїх подальших дій. За їх словами, єпископ Єфрем запропонував їм «вливатися» в різні приходи Бердянська.