Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 20 січня 2013 р.

Вселенський Патріарх попрощався з відомим журналістом

Як повідомляє репортер інтернет-видання «Помісна Церква» з посиланням на турецькі та грецькі ЗМІ, учора в одній з центральних мечетей міста відбулося прощання з померлим напередордні відомим турецьким журналістом Мехмет Алі Бірандом. Як зауважує місцева преса, присутність на церемонії похорону самого Вселенського Патріарха Варфоломія викликало велике хвилювання як у родині покійного, так і серед кілька тисячної громади. 

«Він чесно служив турецькому народу, мінародній спільноті на користь миру у всьому світі упродовж багатьох років і залишив нас у хвилину, коли ще міг багато чого дати усім нам. Він був інтелектуалом, сміливим і демократичним. Завжди підтримував потреби меншості. У своїй останній статті він ще раз згадує про відкриття духовної семінарії у Халки. Ми дякуємо йому за це», - сказав Вселенський Патріарх Варфоломій. 

У жалобній церемонії також взяли участь президент Туреччини Абдулла Гюль, президент Великих Національних Зборів Туреччини Джеміль Чічек, лідер опозиції Кемаль Киличдароглу і віце-прем'єр Бюлент Аринч. Втрата чудової людини – величезна незамінна прогалина в рядах сміливої та чесної журналістики в епоху, коли таких хоробрих і демократичних голосів, як у Мехмета Алі Біранд неймовірно бракує.