Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 5 лютого 2013 р.

Грузинська Церква проголосила Рік цариці Тамари

Рішенням Грузинської Православної Церкви 2013 оголошено Роком цариці Тамари. Про це повідомив Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія під час недільної проповіді, пишуть Новини-Грузія. Царювання цариці Тамари (1184-1209/13 рр..), зарахованою Церквою до лику Святих, називають "золотим віком" в історії Грузії. Достовірні історичні відомості супроводжуються легендарними оповідями з самого дня вступу її на престол. Як зазначив Ілія Другий, вчені вважають, що саме в 2013 році виповнюється 800 років з часу смерті грузинської цариці. 

"Є й інші припущення, але більша частина вчених вважає саме так, тому ми й вирішили назвати цей рік Роком цариці Тамари", - зазначив Католикос-Патріарх. У ході недільної проповіді Патріарх Ілія підкреслив гідності цариці Тамари. "Вчені кажуть, що є три речі, які псують і розбещують людину. Це, зокрема, велич, тобто високий пост, багатство і краса. Джавахішвілі говорить, що цариця Тамара володіла всіма цими якостями, і при цьому вона стала Святою. Людина повинна бачити, де добро, де зло, і де небезпека ", - зазначив він.

Цариця Тамара походила з династії Багратіонів і була дочкою Георгія III і цариці Бурдухан, дочки осетинського царя Худа. Виховала її високоосвічена тітка Русудан. Поети - сучасники цариці вихваляли її розум і красу. Її руки шукали візантійські царевичі, султан Алеппський, шах перський. Про її досконалості ходили легенди, що дійшли в усній передачі до наших часів. При цьому в Грузії її називали і називають не царицею, а справжнім царем.