Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 лютого 2013 р.

Свято Трьох Святих в Афонській академії. Фото

Як передає репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на портал "Амен", з особливою урочистістю вшанували пам'ять святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Іоана Златоустого в Афонській духовній школі (академії). Ці святі шануються в Греції, як покровителі освіти і учнів. Вранці 12 лютого в храмі при Афоніаді було відслужено Божественну літургію. По її закінченні викладачі й учні попрямували до актової зали академії, де відбулося урочисте щорічне святкове дійство. 

Афонська церковна школа - Афоніада, була створена в монастирі Ватопед в 1743 році з ініціативи Патріарха Кирила, завдяки зусиллям Ватопедського ієромонаха Мелетія. З нею пов'язані імена видатних громадських діячів та православних святих Никодима Святогорця, Макарія Коринфського, Косми Етолійського, Афанасія Паросського. В даний час Афоніада розташовується в столиці Афона і являє собою унікальну школу-інтернат для хлопчиків, фінансовану Міністерством освіти Греції

У цей день почесними гостями Афонської академії були протоепістат і члени Священної Епістасії, (Священна Епістасія - правління Афону), представники святогірських монастирів,  Голова комітету з шкільної освіти провінції Халкідіка Феодул Тапанідіс. Перед присутніми виступив протоепістат Святої Гори Афон чернець Максим, який в своїй промові детально зупинився на внеску трьох святителів у сферу освіти. По закінченні офіційної частини заходу перед присутніми виступив візантійський хор Афонської академії.