Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 5 лютого 2013 р.

За тиждень Папа канонізує 803 подвижника

Папа Римський Бенедикт XVI офіційно оголосив про скликання ординарної Консисторії. У ході засідання, яке відбудеться 11 лютого, кардинали присутні в Римі розглянуть питання про прославлення нових подвижників Католицької Церкви. На порядок денний поставлено обговорення трьох канонізацій. В першу чергу мова йтиме про блаженного Антоніо Прімальдо і тих, хто з ним приняли мученицький вінець за відмову перейти в іслам. 

Антоніо Пеццулла, на прізвисько Прімальдо, жив у місті Отранто на півдні Італії. Він був кравцем і відрізнявся глибокою вірою. Влітку 1480 Отранто був обложений переважаючими силами турків і після двотижневої облоги, узятий штурмом. Багато жителів міста, в тому числі старезний архієпископ Стефано Пендінеллі - були зарубані ятаганами.

Живих, що залишилися, зібрали на одному з пагорбів і запропонували прийняти іслам. Від імені городян Антоніо Прімальдо сказав, що вони залишаться вірні Христу навіть до смерті. За переказами, Прімальдо, якого обезголовили першим, залишився стояти на ногах до тих пір, поки не був убитий останній з 800 жителів Отранто, що зберегли вірність Христу. Також існують відомості, що якийсь турок на ім'я Берсабей, бачачи мужність мучеників, вигукнув, що тепер і він вірує у Христа, за що був також убитий, пише Вікіпедія.

Мощі мучеників Отранто збереглися в соборі міста
Процес прославлення мучеників Отрантських був початий ще в 1539 році, в 1771 вони були проголошені блаженними. У 2007 році Бенедикт XVI офіційно оголосив, що Антоніо Прімальдо і його 800 земляків постраждали за віру. На майбутній Консисторії будуть також розглянуті питання канонізації двох блаженних - засновниць чернечих орденів. Це колумбійська черниця Лаура-де-Санта-Каталіна-де-Сієна Монтойя-і-Упегі (1874-1949), яка заснувала конгрегацію Місіонерів Марії Непорочної та св. Катерини Сієнської, і мексиканська черниця Марія Гуадалупе Гарсіа Савала (1878-1963), яка заснувала орден служительки святої Маргарити-Марії і бідних.