Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 лютого 2013 р.

Єгипетські мусульмани знову хочуть до Ватикану

Ахмед Аль-Тайєб, верховний шейх каїрської мечеті Аль-Азхар, у якій розташований також найвпливовіший у мусульманському світі сунітський університет, після заяви Папи Римського Бенедикта XVI про намір покинути свій престол висловив бажання відновити призупинені у 2011 році відносини з Ватиканом. Діалог між двома центрами найбільших у світі релігійних напрямків був розірваний з ініціативи Аль-Азхара 20 січня 2011 року через висловлювання Бенедикта XVI у зв'язку з великим терактом у коптській церкві у єгипетському місті Александрія. Внаслідок потужного вибуху, що прогримів у новорічну ніч, тоді загинула 21 людина, близько 100 отримали поранення.

Після теракту понтифік закликав уряди близькосхідного регіону, незважаючи "на труднощі та загрози", прийняти ефективні заходи щодо захисту релігійних меншин. Єгипет визнав подібні заклики "неприйнятним втручанням у свої внутрішні справи".

Як сказано в заяві Аль-Азхара, зробленій у середу від імені шейха Аль-Тайєба, він "висловив бажання встановити з Ватиканом дружні відносини на основі взаємного визнання і поваги".

11 лютого 85-річний Бенедикт XVI заявив, що більше не може очолювати католицьку церкву через похилий вік. За рішенням понтифіка, режим "вакантного престолу" у Ватикані буде оголошено 28 лютого. Остання загальна аудієнція Бенедикта XVI відбудеться 27 лютого, а конклав з обрання нового Папи Римського, орієнтовно, відбудеться в середині березня.