Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 лютого 2013 р.

Папський терорист озвучив нову версію справи

Мехмет Алі Агджа, що стріляв у Папу Римського Іоана Павла II на площі св. Петра у Ватикані та важко поранив його в травні 1981 р., тепер стверджує, що замах на вбивство глави Католицької Церкви було замовлено покійним іранським ісламським лідером - Аятоллі Рухоллі Хомейні. Про це повідомило агентство АР. Aгджа вже не в перший раз робить «сенсаційні» заяви з приводу того, хто стояв за його спиною та керував замахом на Папу Римського. Суперечливі свідчення Агджі, зроблені в різний час, так і не дали досі можливості однозначно зрозуміти, хто ж все-таки організував змову проти Івана Павла II. Втім, складається враження, що з якихось незрозумілих причин ніхто особливо й не прагне докопатися до істини у цій вельми темній історії замаху на Папу Римського. 

Тим не менш, сьогодні Агджа стверджує, що його нібито навчали іранські силовики, які і доручили йому вбити Римського Папу від імені самого Аятоллі Хомейні. Aгджа виклав чергові «сенсаційні одкровення» у своїй автобіографії, під заголовком «They Promised Me Paradise» («Вони обіцяли мені рай»). Книга була опублікована в Італії минулого тижня. Священик-єзуїт Федеріко Ломбарді, директор Ватиканської прес-служби, засумнівався у версії, викладеної невдалим папським вбивцею, беручи до уваги, що Агджа вже багато разів змінював свої свідчення з приводу змови проти Папи. Ломбарді з іронією нагадав, що раніше Агджа висував вже близько сотні версій замаху, а це «занадто багато, щоб нинішня здавалася правдоподібною».

Папський терорист озвучив нову версію справи
Глава Ватиканської служби додав, що кожного разу, коли він був в змозі перевірити одне з тверджень Алі, він приходив до висновку, що терорист говорив неправду. У той же час Ломбарді підтверджував повідомлення Агджі про те, що, коли Папа Римський Іоан Павло II відвідав терориста в римській в'язниці, вони говорили про т.зв. Фатімські пророцтва, про замах на Папу і причетність Діви Марії до рятування життя понтифіка. Однак, папський представник заперечує, що як Папа Іван Павло II, так і його наступник Бенедикт XVI, нібито написали особисті листи в Aгджі, переконуючи його перейти з ісламу в християнство. Після того, як італійський суд визнав Агджу винним у замаху на вбивство Папи Римського, він провів 19 років в тюремному ув'язненні в Римі, перш ніж був звільнений в 2000 р. Агджа отримав свободу в результаті загальної амністії, оголошеної італійською владою на прохання Папи Івана Павла II. 

Однак, коли Агджа повернувся в свою рідну Туреччину, йому знову довелося відбувати покарання у в'язниці за скоєне ним ще до замаху на понтифіка вбивство. Агджа був остаточно звільнений турецькою владою лише в січні 2010 р., після 27 років, 8 місяців і 5 днів перебування у в'язниці. Агджа зустрічався у в'язниці з Папою Римським Іваном Павлом II, який простив його. Він також бачився з його наступником - Бенедиктом XVI. 

7 січня цього року Агджа на його прохання зустрівся також з Патріархом Константинопольським Варфоломієм I. Агджа неодноразово заявляв, що став християнином і висловлював намір перебратися в Європу. 2010 р. Агджа викликав сенсацію після того, як, виступаючи по турецькому телебаченню, заявив, що він нібито отримав вказівку стріляти в Івана Павла II з Ватикану. Рішення про замах, за словами Агджі, підготував сам державний секретар Ватикану кардинал Агостіно Казаролі (1914-1998). Метою ж змови було, як стверджував Агджа, кинути тінь на Радянський Союз, щоб послабити його позиції в світі і тим самим припинити поширення комуністичних ідей.