Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

Болгарського Патріарха обиратимуть у повній безпеці

Обрання та інтронізація нового Предстоятеля Болгарської Православної Церкви пройдуть за посилених заходів безпеки, повідомляє болгарське видання «Standart-news».У Синодальну палату і в кафедральний Патріарший храм-пам'ятник св. блгв. кн. Олександра Невського в Софії 24 лютого на заходи, пов'язані з обранням і інтронізацією нового Болгарського Патріарха можна буде потрапити тільки за спеціальним посвідченням учасників і гостьовим запрошенням. Представник Синоду, архим. Діонісій категорично спростував припущення деяких журналістів, що підвищені заходи безпеки при проведенні цих заходів викликане ймовірністю проведення скандальних акцій з боку опозиційно налаштованих громадян. 

У болгарській пресі мусуються чутки, що незгодні з обранням нового Патріарха можуть затьмарити його інтронізацію скандуванням фрази «не гідний», замість відповідної за такої нагоди «аксіос - гідний». Архим. Діонісій заявив, що несхвалення мирян, виражене в скандуванні «не гідний», може зіграти роль тільки при обранні єпископа, але ні в якому разі, якщо мова йде про обраного на церковно-народному соборі Патріарха. 

Єдиною реальною проблемою при проведенні даних заходів, на думку представника Синоду, може стати нестача місця для всіх учасників і гостей. Входи до собору св. Олександра Невського будуть оснащені спеціальними бар'єрами зі сканерами для огляду особистих речей учасників. Це викликано задля безпеки почесних гостей: на інтронізації заявлено присутність президента Болгарії Росена Плевнелієва, прем'єр-міністра Бойко Борисова, віце-президента Маргарити Попової, представників дипломатичного корпусу, депутатів, церковних делегацій з усього православного світу.

Болгарського Патріарха обиратимуть у безпец
З наближенням 15 і 16 лютого, коли Синод Болгарської Православної Церкви з числа своїх митрополитів обере трьох кандидатів, гідних обрання на престол Болгарського Патріарха, інтрига навколо імен потенційних кандидатів з кожним днем ​​наростає. Кожен з кандидатів має набрати не менше 10 голосів з 13 можливих. Головними претендентами на Болгарський Патріарший престол зараз вважаються Намісник Синоду митрополит Варненський Кирило і митрополит Русенський Неофіт.