Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

Страшний вогонь не тільки в геєні


Вже традиційним стало проведення на Івано-Франківщині спільних заходів з питань безпеки життєдіяльності за участі працівників служби з надзвичайних ситуацій та представників релігійних конфесій. Чергова зустріч відбулася в місті Івано-Франківську. Під головуванням Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією Української Автокефальної Православної церкви Кир Андрія пройшло засідання деканальних зборів єпархіального управління за участі деканів, священників, голів парафіяльних рад деканатів єпархії. На збори також були запрошені і працівники служби з надзвичайних ситуацій області.

В ході засідання Митрополит Галицький Андрій, окрім обговорення питань діяльності Церкви, звернув особливу увагу священнослужителів на проблему збереження найціннішого – людського життя. Зокрема Владика зазначив, що настоятелі храмів повинні у своїх щоденних проповідях роз’яснювати парафіянам ту небезпеку, яку таїть в собі вогонь, закликати прихожан до дотримання правил пожежної безпеки у власних оселях.В свою чергу, виступаючи перед присутніми, працівники служби з надзвичайних ситуацій зупинилися на конкретних випадках пожеж та їх трагічних наслідках, що сталися на Івано-Франківщині вже з початку поточного року і звернулися з проханням до Всечесних Отців під час богослужінь довести до парафіян текст «Звернення», в якому рятувальники закликали мешканців Івано-Франківщини дотримуватись правил безпеки в зимовий пожежонебезпечний період.

Під час засідання деканальних зборів йшлося і про належне забезпечення протипожежного стану церковних споруд та храмів, за що несуть в першу чергу відповідальність їх настоятелі. Як зазначалося в ході проведення заходу тільки привернення суспільної уваги до проблеми збереження людського життя спроможне попередити трагедії.