Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 25 лютого 2013 р.

Олександрійський Папа і Патріарх прибув до Бурунді

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", 21 лютого 2013 року завершивши  архіпастирський візит в Іринопольську митрополію в Танзанії, Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II прибув до столиці Бурунді, Бужумбура, кафедральне місто бурундійсько-руандійської митрополії. Це перший візит Олександрійського Предстоятеля в країну. В аеропорту столиці Його Блаженство зустрічали Преосвященний єпископ Бурундійський і Руандійський Інокентій, клірики єпархії, дипломати, представники державної влади. 

У перший день свого перебування в Бурунді, 22 лютого 2013 року, Блаженніший Патріарх Олександрійський Феодор зустрівся із заступником голови уряду Бурунді Руфуйкірі Жерве. Патріарх Феодор висловив особливу радість з приводу свого першого відвідування країни і розповів про майбутню інтронізацію нового єпископа, яка відбудеться в неділю. У свою чергу заступник голови уряду тепло привітав Олександрійського Патріарха і пообіцяв надавати Православній Церкві посильну допомогу. Він також попросив молитов Його Блаженства про мир і процвітанні народу Бурунді, який переніс в минулому суворі випробування. 

Після закінчення зустрічі відбулася прес-конференція за участю Блаженнійшого Патріарха Феодора і Руфуйкірі Жерве. Далі Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор відвідав храм святого Арсенія Каппадокійського в районі Саника і оглянув місіонерський центр, знаходиться поряд. Зараз там створюється школа катехитів та політехнічний інститут. Також Його Блаженство оглянув будівництво храму святого Димитрія, дар Братства православної  місії міста Салонік і поліклініку, що знаходиться поряд з храмом. 

Увечері того ж дня Надзвичайний і Повноважний Посол Єгипту в Бурунді Аттіа Абу Елнага дав урочистий прийом на честь Патріарха Феодора, на якому були присутні посли США, Франції, Росії, Китаю та інших країн.