Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 10 лютого 2013 р.

Українців Канади прийняв Вселенський Патріарх. Фото

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", учора, 9 лютого 2013 року, Вселенську Патріархію відвідала велика делегація Української Православної Церкви в Канаді, очолювана митрополитом Юрієм (Каліщуком). Гості мали можливість від імені духовенства та мирян Церкви Канади висловити синівську відданість та вірність Святійшому Патріарху Варфоломію та очолюваній Його Святістю Матері-Церкві. 

Вітаючи українську делегацію Патріарх Варфоломій, серед іншого, зауважив : "Незважаючи на те, що ми, тут у Вселенському Патріархаті, переважно греки, а ви - українці, ми не робимо в цьому ніякої різниці, тому, що ми дійсно універсальні, і раді бачити обіймах Матері Константинопольської Церкви віруючих всіх націй, що можуть зберегти свою мову і місцеві традиції, не змінюючи, звичайно, Православної Віри та Святого Передання". 

Патріарх також підкреслив зусилля Вселенської Патріархії для досягнення єдності, любові і співпраці між православними в усьому світі. Він також нагадав, як з радістю відбув паломництво в 2008 році в Києва, на запрошення тодішнього президента України Віктора Ющенка, де на той час проходили урочистості з нагоди 1020-ліття Хрещення Руси-України. 

Зі сторони Вселенської Патріархії на зустрічі були присутній митрополит Торонта Сотіріос, Пергамський Іоанн, Філадельфійський Мелітон, Галльський Еммануїл, генеральний секретар Святого і Священного Синоду. З української сторони були присутні єпископ Едмонтону, Тельміський Іларіон і Кратійський Андрій, а також духовенство відомих канадських громад.

Під час свого дводенного перебування в місті, делегація співпрацюючи постійно контактувала з Комітетом з міжправославних зв'язків Вселенського Патріархату, котрий очолює митрополит Пергамський Іоан. Також делегація УПЦ Канади відвідала монастир Святої Трійці, в якому знаходиться духовна школа Халки. Там вони зустрілись з митрополиом Прусським Елпідофором, великим приятелем українського народу. Паломники також вшанували Патріарший ставропігійний монастиря і чудотворне джерело (фонтан) Валуклі, де їх зустрів священноігумен обителі, митрополит Сасіменський Геннадій.