Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 6 лютого 2013 р.

У Лондоні в колишній церкві відкрили храм атеїзму

У Північному Лондоні виникла "церква для атеїстів". Її облаштували в колишньому християнському храмі, де вже давно не відбуваються богослужіння, повідомляє ВВС. Автори ідеї – актори Сандерсон Джонс і Піппа Еванс. До них на службу в неділю приходять більше 300 чоловік. Замість духовних гімнів люди співають хіти з репертуару Стіві Вандера і Queen. Тексти священного писання замінюють читанням уривків "Аліси в країні чудес". На великому моніторі транслюють доповідь фізика-теоретика Гаррі Кліффа, де пояснюється походження антиречовини. 

Аудиторію "атеїстичної церкви" в основному складають білі молоді люди, які належать до середнього класу. Їм подобається ідея стати частиною чогось нового. "Парафіяни" розповідають про внутрішню порожнечу, яку вони відчували вранці в неділю, коли вирішили відмовитися від своєї християнської віри. Але водночас мало хто з них називає себе атеїстами. 

У Лондоні в колишній церкві відкрили храм атеїзму
Один з учасників воскрених зібрань фотограф Джесс Бонхем заявив, наприклад, що це для нього гарний привід побути разом з іншими людьми і трохи відчути дух спільноти, але без релігійного аспекту. "Це не церква, це зібрання нерелігійних людей", - сказав він.