Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 27 лютого 2013 р.

Католики світу чекають на нового Папу. Відео

Близько 150 тисяч вірян прийшли на площу святого Петра у Римі на останню аудієнцію Папи Римського Венедикта XVI. У своїй промові понтифік подякував вірянам за підтримку та сказав, що для нього самого рішення про відхід від справ було надзвичайно складним. Кореспондент Євроньюз запитав мера Рима про його реакцію на відставку Папи. Джанні Алеманно: “Ми пережили багато різних емоцій: спочатку всі були приголомшені та знервовані. Зараз вже з‘явилася надія та віра у майбутнє.Ми чекаємо на нового понтифіка, хоча нам буде бракувати Папи Ратцингера. Він був великим порадником, великим єпископом Рима.” Адміністрація Ватикану спочатку отримала 50 тисяч заяв про перепустки на площу. Але слухати останню промову Папи прийшло набагато більше людей.

“Новий Папа Римський має реформувати церкву, він має усвідомити, що йому треба завершити справи, які цей понтифік ігнорував,” – каже вірянин з Німеччини. Незважаючи на проблеми Римо-католицької церкви, кількість вірян у Латинській Америці та Азії останніми роками зростала. “Нас не хвилює, з якої країни буде новий Папа Римський, – говорить вірянин з Венесуели.- Важливо те, що саме він принесе до церкви. Він мусить нести надію та віру. Якщо Папа буде з Латинської Америки або іншого континенту, ми все одно будемо його вітати”.

Католики світу чекають на нового Папу.
Молода дівчина з Анголи виявилася небагатослівною: “Ми просто хочемо якнайшвидше мати нового Папу, байдуже, з якої він буде країни”. Як передає кореспондент Євроньюз у Римі Альберто Дефіліпіс, сьогодні у Римі були представники всіх країн та національностей. Зі смутком щодо відставки понтифіка та з надією незабаром мати нового очільника церкви. Не виключено, що з Південної півкулі.