Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

Тернопільські депутати відстоюють Почаїв!

Громадськість м. Тернополя та Тернопільської області стурбована та виступає проти законопроекту №1161 від 25 грудня 2012 року "Про внесення змін до деяких законів України (щодо повернення культових споруд релігійним громадам)", згідно якого Свято-Успенська Почаївська Лавра може бути приватизована громадою УПЦ (МП). У зв'язку  з цим на Тернопільщині та в сусідніх обастях Західної України проводився збір підписів, щодо необхідності внесення Почаївської Лаври до переліку пам`яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
      
15 лютого 2012 року, на своєму засіданні, Тернопільска міська рада, з ініціативи депутатів Тернопільської міської ради  Петра Ландяка (Громадянська Позиція ) та Тараса Юрика (Фронт Змін) прийняла звернення до Президента України Януковича В.Ф., Голови Верховної Ради України Рибака В.В., Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. на захист Почаївської Лаври. За дане рішення проголосувало 45 депутатів Тернопільської міської ради, із 61 присутнього.
       
Про звернення депутатів Тернопільської міської ради до Президента України Януковича В.Ф., Голови Верховної Ради України Рибака В.В.,  Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. з приводу внесення групою народних депутатів України до Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (реєстраційний №1161 від 25 грудня 2012 року).
    
Розглянувши  депутатське звернення Тернопільська міська рада 
ВИРІШИЛА:
    
1. Прийняти звернення депутатів Тернопільської міської ради до Президента України Януковича В.Ф., Голови Верховної Ради України Рибака В.В., Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. з приводу внесення групою народних депутатів України до Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (реєстраційний №1161 від 25 грудня 2012 року).
   
2. Тексти рішення і звернення надіслати Президенту України Януковичу В.Ф., Голові Верховної Ради України Рибаку В.В., Прем’єр-міністру України Азарову М.Я. та керівникам депутатських фракцій у Верховній Раді України для розгляду та вирішення порушеного питання.
    
3. Звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, народних депутатів України від Тернопільської області стосовно фінансування виготовлення номінаційного досьє для віднесення комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври до переліку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.
    
4. Опублікувати звернення в газеті  «Тернопіль вечірній», а також оприлюднити  в  інших    засобах    масової   інформації   та   розмістити   на офіційному сайті Тернопільської міської ради.
   
5. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії Тернопільської обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації. 
      
Голова Тернопільської міської ради
    
Президенту України Януковичу В.Ф.,
Голові Верховної Ради Рибаку В.В.,
Прем’єр-міністру України Азарову М.Я.,
 Головам парламентських фракцій 
     
                                                   ЗВЕРНЕННЯ 
депутатів Тернопільської міської ради щодо недопущення прийняття законопроекту №1161 від 25.12.2012 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо повернення культовихспоруд релігійним громадам)».
       
Ми, депутати Тернопільської міської ради стурбовані ситуацією, яка складається  щодо майбутнього Свято-Успенської Почаївської Лаври у зв`язку із реєстрацією групою народних депутатів законопроекту №1161 від 25.12.2012 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо повернення культових споруд релігійним громадам)».

Вважаємо даний проект закону черговим зазіханням на одну із українських святинь, так як  реалізація його положень може призвести до приватизації духовної пам’ятки однією з релігійних конфесій та обмеження доступу до святині для усіх громадян України загалом. Почаївська Лавра є унікальною християнською святинею, яка водночас включає у себе безцінну архітектурну і мистецьку спадщину світової цивілізації. Тому в черговий раз наголошуємо на необхідності внесення Почаївської Лаври до переліку пам`яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це захистить саму пам`ятку від руйнування (якого) і залишить її відкритою для світу та забезпечить охорону, збереження, популяризацію й передачу майбутнім поколінням культурної та духовної спадщини. 

Враховуючи  вищезазначене ми, депутати Тернопільської міської ради, вимагаємо терміново вжити рішучих заходів щодо недопущення прийняття запропонованого проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України»(реєстр.№1161). Також звертаємося до Кабінету Міністрів України у терміновому порядку вишукати можливість для фінансування виготовлення номінаційного досьє та офіційно звернутись до Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) з поданням про внесення Почаївської Лаври до Списку всесвітньої спадщини.

Про це повідомив депутат Степан Барна