Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 3 лютого 2013 р.

УГКЦ хоче розширити опіку над заробітчанами

У Римі відбулася нарада ієрархів УГКЦ у Західній Європі. У ній взяли участь ієрархи з Німеччини, Великобританії, Італії, Іспанії, Франції. Вони зібралися на нараду для налагодження тіснішої співпраці між церковними структурами УГКЦ у вищезазначених країнах, повідомляє прес-служба УГКЦ в Італії. Зокрема, священнослужителі обговорили впровадження стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року, проблеми душпастирства серед дітей та молоді, збереження власної духовної та національної ідентичності, а також низку літургійних тем. 

Варто відзначити, що загалом у Німеччині, Англії, Франції, Італії та Іспанії перебуває понад 1,5 мільйона українців. «За даними низки соціологічних досліджень, можна припустити, що великий відсоток українців у зазначених країнах є вірними УГКЦ, серед яких, попри великі старання, ще не всі охоплені душпастирською опікою. У цілому на території зазначених країн Західної Європи душпастирює 125 священиків УГКЦ, які обслуговують понад 300 церковних громад», – йдеться у повідомленні прес-служби. 

УГКЦ хоче розширити опіку над заробітчанами
«Ми хочемо допомогти нашим вірним закордоном усвідомлювати, що вони не є, як їх інколи називають, «заробітчанами», але насамперед вони є свідками віри, гідними дітьми Церкви-мучениці, яку Христос чудесно і таїнственно воскресив. Вони є синами і дочками народу, який Господь потужною рукою виводить із дому неволі, народу з довгою історією і багатою історичною спадщиною»,- цитує прес-служба Апостольського візитатора для українців-греко-католиків в Італії та Іспанії Владику Діонісія (Ляховича).