Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 22 лютого 2013 р.

Ділянками біля Софії Київської крамарювали незаконно

Вищий господарський суд скасував рішення і відмовився визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23 біля Національного заповідника Софія Київська. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Пузанов. "Вищий госпсуд все скасував і відправив на новий розгляд у самий низ - знову у Госпсуд Києва", - повідомив Пузанов. За його словами, водночас Вищий госпсуд залишив у силі ухвалу, згідно з якою проведення будівельних робіт на вулиці Гончара заборонене до завершення судових розглядів.

Як повідомлялося, у кінці 2012 року Апеляційний господарський суд Києва залишив у силі рішення Господарського суду, тим самим підтвердивши визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23 біля Національного заповідника Софія Київська. Пузанов раніше зазначив, що у випадку позитивного для міста рішення Вищого госпсуду, влада має намір повернутися до планів про знесення даного житлового комплексу. У квітні 2012 року Госпсуд Києва визнав недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23 біля Софії Київської. Активісти Збережи старий Київ захопили будівельний кран у центрі столиці Суд також визнав недійсним державний акт права власності на земельну ділянку та визнав відсутність у компанії ТОВ Інвестиційно-будівельна група права власності на зазначену земельну ділянку і права користування нею.

Крім того, у грудні 2011м року Госпсуд заборонив будівництво житлового комплексу на вулиці Гончара. Софію Київську можуть виключити зі списку об'єктів ЮНЕСКО 22 листопада Окружний адмінсуд Києва своїм визначенням призупинив ТОВ Інвестиційно-будівельна група право проводити будівельні та пошукові роботи за згаданою адресою на час розгляду справи по суті. У травні 2010 року Київрада зобов'язала компанію Інвестиційно-будівельна група зупинити будівництво на цій ділянці. Інвестиційно-будівельна група займається будівництвом житлового комплексу із приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом на вулиці Гончара, 17-23.