Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 25 лютого 2013 р.

Помирилися Румунська та Єрусалимська Церкви

Як повідомляє кореспондент інтернет-проекту "Помісна Церква", з 20 по 21 лютого 2013 року, в Єрусалимі пройшли переговори між делегацією Румунської Патріархії на чолі з митрополитом Тирговіште Ніфонтом і представниками Єрусалимського Патріархату з метою врегулювання питання щодо відкриття подвір'я Румунської Церкви в Єрихоні. Після співбесід, проведених в дусі братерської поваги та взаємодопомоги, була досягнута домовленість щодо відкриття румунського подвір'я в Єрихоні, який відтепер визнаний «будинком» для румунських паломників, які відвідують Святу Землю.

Було підготовлено підсумковий документ, який отримав благословення Блаженнішого Феофіла, Патріарха Єрусалимського і Румунського Патріарха Блаженнішого Данила, в якому йдеться про відновлення Євхаристійного спілкування між двома Церквами.

Нагадаємо, що 9 травня 2011 Священний Синод Єрусалимського Патріархату «одноголосно з жалем вирішив» перервати євхаристійне спілкування з Румунською Православною Церквою. Причиною конфлікту стала суперечка навколо будівництва Румунською Православною Церквою храму на канонічній території Єрусалимського Патріархату. 

Помирилися Румунська та Єрусалимська Церкви
Переговори між офіційними представниками двох Помісних Церков, а також листування предстоятелів Єрусалиму і Бухаресту тоді так і не привели до вирішення спірного питання.

Також Синод ухвалив позбавити сану архімандрита Ієроніма (Кречіва), настоятеля спірного румунського храму, як незаконно вліз на канонічну територію іншої Помісної Церкви.