Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 20 лютого 2013 р.

Французи захотіли себе вбивати законно

Днями французький Національний консультативний Комітет з етики схвалив проведення евтаназії у виключних випадках. Згідно з рішенням комітету, до суїциду дозволено вдаватися для припинення тривалих страждань і нестерпного болю. Пацієнт, що побажав завершити свій життєвий шлях, повинен чітко і ясно висловити свою волю. З червня 2013 року, коли рішення комітету буде закріплено законодавчо, хворі, що знаходяться в термінальній стадії зможуть вдатися до евтаназії в трьох випадках.

  1. У першому випадку хворий, що знаходиться у повній свідомості повинен самостійно, в чіткій формі заявити про своє бажання померти. Крім того, такий пацієнт може залишити вимогу про евтаназію на випадок, коли він вже не буде знаходитися в свідомості.
  2. До другої категорії відносяться пацієнти, рішення щодо яких повинні брати родичі. Якщо невиліковно хвора людина тривалий час перебуває без свідомості, але при цьому не залишить жодних інструкцій на рахунок підтримки свого життя, таке рішення за нього можуть прийняти близькі. У цьому випадку дозволити евтаназію може тільки лікарський консиліум.
  3. Третій випадок передбачає евтаназію щодо пацієнтів, життя яких підтримується штучним шляхом.
Згідно зі статистичними даними, три тисячі французів щорічно завершують свій життєвий шлях за допомогою евтаназії. За перегляд законів про евтаназію в минулому році виступив і мінохоронздоров'я Великобританії, де будь-яке сприяння в самогубстві вважається кримінальним злочином і карається позбавленням волі на строк до 14 років. Представники міністерства оголосили про це після відходу з життя 58-річного Тоні Ніклінсона, який протягом семи років страждав «синдромом замкненої людини». Ніклінсон звернувся за дозволом на евтаназію в Високий суд Великобританії, який відмовив хворому.