Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 14 лютого 2013 р.

Екзорцисти перетворюють українців на психічнохворих

Українці можуть стати жертвами не тільки сект, але й звичних священиків, які нібито "виганяють бісів". Про це розповідає програма "Табу". Дитина Галини Дем'янової з Хмельницького шукала Бога, а в ній самій знайшли диявола. Все почалося з каплички на околиці міста, куди дівчину Юлю запросила її подруга. Саме тут, священики побачили в дівчинці нечистого та наказали негайно доправити її у монастир під Чернівцями, щоб виганяти біса. Юлю повезла бабуся.

Обряд відбувався у підвалі монастиря. Священики робили з дівчинкою щось незрозуміле з точки зору звичайних церковних обрядів. За словами рідних, дівчинка кричала, що їй боляче – священики били її якимось предметом. Після ритуалу дівчина опинилася в психіатричній лікарні.  Вона геть втратила пам'ять, забула, хто вона і звідки, повторювала тільки три слова: монастир, Веніамін та Марія. Лікарі поставили діагноз "шизофренія", але пояснили що це насправді не її діагноз. На що була хвора Юля, ніхто так і не зрозумів. Невдовзі її знайшли повішеною.

Священики з тієї самої хмельницької каплички відправили виганяти бісів і дружину Валерія Маляра. Жінка після служби теж зібралась і поїхала, разом із дітьми.

"Зібрала речі, свої, дитячі, забрала документи і зникла. Написала записку, що пішла в монастир на кілька днів, а взагалі її не було 2 місяці", - розповідає Маляр. Знайшов дружину і дітей аж на Сумщині, де вони жили укупі зі священиком.  Валерій повернув родину назад.

Виявилося, що цю каплицю побудували за ініціативою правоохоронців. Вона розташована на території центру підготовки співробітників МВС і поруч з обласним управлінням міліції. Але там, навіть не здогадувались, що відбувалося в середині. Капличка - лише верхівка айсберга. Дівчину Юлю знайшли повішеною після відвідин Кулівецького монастиря у Чернівецькій області. Обряди вигнання бісів проводять тут вночі. Але охоронець перед шлагбаумом сказав журналістам, що настоятель храму Веніамін захворів, і робити процедуру нема кому.


Втім, табу все ж таки вдалося потрапити на територію святині. Один з ченців, отець Онуфрій розповів, як виганяють бісів, і як важливо стримати тих, хто через нечистого опирається волі священиків. Тих, кому тут ставлять діагноз "одержимі дияволом" - селять в готелі за 50 гривень на добу разом з родичем, дізнались журналісти. Харчують 3 рази на день. При монастирі вони і будівельники, і хворі одночасно. Якщо бунтують – приборкують силою.

"Не можна довести, що насправді це є реальністю, це маніпуляція свідомістю людей. Здебільшого такі люди, які вважають, що в них є нечистий дух, здебільшого, в них вже є психологічні розлади. Часто-густо це відбувається ще з самого дитинства", - говорить експерт з нетрадиційних релігій Іван Боднарук.

За кілька десятків кілометрів від Кулівців – село Прилипче. Тут екзорцизмом займається отець Олег. Він відійшов від канонічної церкви і почав боротьбу з бісами. Побудував великий будинок,  де і приймає одержимих, лікує причому сам не дозволяє звертатися до офіційних лікарів. Дочка одного з місцевих, Василя Бурнази, померла від раку, не дочекавшись зцілення від батюшки. Ракову пухлину отець Олег лікував капустою, щоб прорвало. У самого Олега запевняють, що він… помер. І показують хрест на цвинтарі. Натомість сільський голова запевнив, що цей хрест стоїть вже давно, а місцеві запевнили, що отець Олег переховується.Під маскою православних священиків на українців полюють сектанти-оккультисти