Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 лютого 2013 р.

Вселенського Патріарха зняли в українському фільмі


З благословення Предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Володимира 7-11 лютого знімальна група Київської митрополії УПЦ на чолі з директором Паломницького Центру при ВЗЦЗ УПЦ Володимиром Теліженко перебувала в Константинополі (Стамбулі) для зйомок нової документальної кінострічки, присвяченої 1700-річчю Міланського едикту і особистості святого царя Костянтина, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Фільм створюється сумісними зусиллями Синодального Інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви і Паломницього Центру УПЦ, за підтримки благодійників. 

Під час перебування в Константинополі директор Паломницького Центру В.Теліженко мав зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломеєм. Патріарх цікавився станом здоров'я блаженнішого митрополита Володимира, життям Української Церкви. Під час зустрічі Володимир Теліженко передав Патріарху пам'ятний подарунок від Предстоятеля УПЦ, а також презентував йому переклад українською мовою книги Патріарха "Віч-на-віч із Тайною", виконаний видавництвом "Дух і літера". 

У неділю, 10 лютого, знімальна група була за богослужінням у константинопольскому храмі сщмч.Харалампія, де торжественна літургія з нагоди престольного свята відбулася, за константинопольським статутом, у присутності Константинопольского Патріарха. У своїй проповіді Патріарх згадав недавнє минуле християн у Радянській державі, і проголосив "вічну пам'ять" всім невинно загиблим під час репресій і голодомору. Після богослужіння Патріарх Варфоломей, відповідаючи на прохання блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, дав знімальній групі Київської митрополії спеціальне інтерв'ю, яке увійде у фільм, що готується, в якості прологу.