Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 18 лютого 2013 р.

Єпископ Пантелеймон приступив до служіння

Єпископ Браззавіля і Габона Пантелеймон (Олександрійська Православна Церква), висвячений в сан архієрея в Олександрії 2 грудня минулого року, прибув 8 лютого в Пуан-Нуар (Pointe Noire), друге за величиною місто Республіки Конго. Нового архієрея в аеропорту зустрічали архімандрит Теолог (Хрізанфакопулос), духовенство єпархії, представники місцевої влади та велике число православних віруючих. У другій половині дня 8 лютого відбулася зустріч нового єпископа у тимчасовому соборі св. Димитрія, при якому розміщується епископія (єпархія) Браззавіля і Габона. 

Архімандрит Теолог, протоієрей Максим Умба, настоятель собору, і Селестін Нгапі, президент церковної комісії, висловили радість від імені всієї місцевої єпархії з нагоди приїзду першого в історії країни православного архіпастиря. У відповідному слові єпископ Пантелеймон згадав про відповідальність єпископського служіння і значимість місіонерської роботи в країні. Він також передав своїй пастві благословення Патріарха Олександрійського Феодора II, який в даний час здійснює пастирську поїздку по Танзанії. Потім новий єпископ вперше провів збори духовенства своєї єпархії.

11 лютого єпископ Пантелеймон відправився в Долісіе, де розташовані православна парифія св. Ірини, а також школа та притулок. 13 лютого архієрей відвідав парафію Преображення Господнього в Нкаі.