Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 28 лютого 2013 р.

Донецький священик-гей втік до Амстердаму. Відео

Священник-гей з Донеччини вимушений був втекти від гомофобів у Нідерланди. Про це розповідає програма "Табу" студії 1+1. Роман Зуєв називає себе пастором християнської гей-спільноти Донецька. Нині мешкає в Амстердамі. Живе тут вже 9 місяців і почуває себе комфортно. Голландські друзі навіть подарували йому велосипед. Роман знайшов собі роботу, вона відрізняється від пасторства і читання молитов нетрадиційним прихожанам - але приносить гроші. В Нідерланди він приїхав навесні 2012-го, на міжнародну конференцію, попросив політичного притулку, отримав статус біженця. В Україну повертатися не збирається, тому що страшно.

"Там мені міліція погрожувала. Два рази на машину мені наркотики підкидали. Мене мало не посадили через наркотики, квартиру мені спалили", - говорить Зуєв.

Роман має на увазі квартиру в передмісті Донецька – в Макіївці. За версією пастора, її підпалили через його нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Кримінальну справу правоохоронці порушувати відмовилися. Причиною пожежі назвали замикання електропроводки. І після цього, каже Зуєв, в Україні його вже нічого не тримало. Роман без жалю залишив усіх своїх прихожан.


Коли він організував християнську гей-спільноту, до нього на сповідь приходили чи не усі тамтешні представники секс-меншин. У звичайних церквах гріхи їм не відпускали. Пастор каже, його діяльність не подобалася ані офіційній церкві, ані правоохоронцям, ані радикалам-гомофобам. Тепер в Донецьку християнської гей-громади вже не існує

Зараз в Україні щонайменше дві християнські гей-громади. Одна в Києві, інша в невеличкому містечку на Дніпропетровщині. Мабуть є ще, але знайти їх, а тим більше поспілкуватися важко. Після історії із Романом Зуєвим, який відкрито заявляв про свою сексуальну орієнтацію, геї-християни відмовляються не лише зніматися для телебачення, а й просто розмовляти. Вони бояться. Кажуть, українське суспільство - одні гомофоби.

Великі грішники – так геїв називає українська православна церква. І посилається на новий і старий завіт. Одностатеві стосунки традиційні священики порівнюють з пияцтвом, крадіжкою або вбивством.

"Якщо бог сказав, що це є гріх, людина це не може відмінити", - говорить архієпископ УПЦ Київського Патріархату Євстратій Зоря.

"Людина, яка наполягає на своєму гріху, вона не може брати участь в таїнствах, така людина не буде допущена до сповіді, про неї не буде прочитана молитва про спущення гріхів, така людина не буде допущена до причастя, але церква нікого ніколи на вході до храму не зупиняє", - зазначає протоієрей УПЦ Московського Патріархату Георгій Коваленко.

"Навіть Ісус Христос говорив: любіть ближнього, як самого себе, незалежно від того, він там гей, чи лесбіянка, чи бісексуал", - говорить донеччанин Іван. Він саме бісексуал. Колись був прихожанином гей-громади Зуєва і єдиний, хто погодився зустрітися з "Табу". За його словами, заміну пастору Роману донецькі геї не знайшли. Та й взагалі після його еміграції пішли у підпілля. Але настанови пастора Іван і досі не забув: "поспілкуватися з бісексуалами, гомосексуалами, з лесбіянками, дивитися на них не як на збоченців чи грішників, а як на боже творіння, і ставитися до них з любов'ю".

Любов'ю - Роман Зуєв називає свої стосунки з хазяйкою квартири, у якій він мешкає в Амстердамі. Любов'ю – але не в традиційному розумінні. 61-однорічна толерантна натуралка Карла просто прихистила українського гея. Карла навіть віддала Роману свою спальню. Він спить на великому ліжку з бузковою білизною, і приводить сюди тутешніх хлопців. В неділю, в компанії амстердамських геїв, Роман як волонтер працює в кафе для бідних. Проповідей в Амстердамі донецький пастор не читає. Але свою гей-громаду вже знайшов. Вони збираються кілька разів на місяць. Вечеряють, спілкуються і, мабуть, знаходять нових партнерів. Роман тут почувається як вдома.

"Я себе відчуваю дуже щасливою людиною", - говорить він.