четвер, 28 лютого 2013 р.

Грецький богослов стурбований натиском Європи

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", відомий грецький богослов, вчений та пастир протопресвітер Георгій Металлінос в інтерв'ю прокоментував ситуацію в Греції. За його словами, ця країна вже багато років перебуває під контролем Заходу, який «намагається прикрити свою окупацію створюючи у греків помилкове враження про те, що вони начебто є союзниками Заходу». В той же час «грецьке політичне керівництво фактично виконує функцію намісників іноземних сил в Греції». Отець Георгій називає сьогоднішнє захоплення Греції третім після латинської окупації 1204 р. і османського завоювання 1453 року. За його словами це захоплення може мати для Греції трагічні наслідки, оскільки окупанти загрожують не лише зовнішнім кордонам держави, «скільки національній ідентичності та духовним ідеалам народу».

За словами богослова, «з самого заснування нової грецької держави (в 1830 році) прозахідна інтелігенція бачить метою своїх «реформ» спотворення і знищення національної ідентичності. У цьому контексті, вже з 1833 року почалася ліквідація монастирів та репресії проти Церкви. Європейці та європеїзатори добре знали, що саме Церква (і особливо чернецтво) зберігає греко-православну ідентичність народу. З тих пір дух європеїзації нерозривно пов'язаний з пораженством і провінціалізмом перед Заходом.

Наші національні лідери (незалежно від їх ідеологічного забарвлення) не тільки нехтують культурною і історичною спадщиною своєї країни, але навіть соромляться її. Природно, при цьому вони не можуть боротися за народ і за збереження його національної та релігійної ідентичності ... Захід бере реванш, здійснюючи свою багатовікову мрію по знищенню нашого народу. Вступаючи в Єдину Європу ми раділи, тому що думали, що прийшов наш «порятунок». Ми все своє уповання поклали на земне благополуччя і Господь допустив, щоб ми в ньому розчарувалися і через це пробудилися. Ми забули Бога наших батьків і повірили в абсолютну цінність матеріального. Не просто прорубали вікно в Європу, а відкрили Заходу всі врата своїх душі та серця». 

На закінчення отець Георгій висловив надію, що з Божою допомогою у Греції ще залишається надія на відродження, бо ще багато людей зберегли вірність святоотецькому Православ'ю і ідеалам своїх батьків.

Біографічна довідка:

Отець Георгій Металлінос народився на о. Корфу (Греція) в 1940 році, де здобув середню освіту. Він є випускником Афінського університету за спеціальностями «Богослов'я» (1962г.) і «Класична література» (1967г.). Після служби в армії (1963-1965гг.) Отримав посаду наукового співробітника на кафедрі патрології, а в 1969 р. відправився у ФРН для навчання в аспірантурах Бонна і Кельна, де прожив до 1975р. В цей час також проводив дослідження і працював в архівах Англії. У 1971р. був висвячений і отримав ступінь доктора богослов'я (Афінський університет) і доктора історії філософії (Кельнський університет). У 1984р. став професором факультету богослов'я Афінського університету і почав викладати історію духовності поствізантійського періоду, історичну літургіку, а також історію Візантії. Був деканом факультету богослов'я з 2004р. по 2007р., після чого отримав звання заслуженого професора у відставці.

 Отець Георгій Металлінос