Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 лютого 2013 р.

Єпископ Герман з прочанами в Угорницькій обителі

3 лютого, в Неділю 35-у після П’ятидесятниці, Свята Церква вшановує пам’ять преподобного Максима Сповідника та інших святих. У переддень, ввечері, у Спасо-Преображенському храмі Угорницького монастиря було відправлено Всенічне Бдіння, яке звершив ієромонах Ювеналій (Зінченко), а в самий недільний день – Божественну літургію, яку, з благословення Священноархимандрита Угорницького монастиря Митрополита Галицького Андрія очолив Єпископ Чернівецький і Хотинський Герман – керуючий Чернівецькою єпархією УАПЦ. 

На вході до храму єпископа Германа зустрів намісник монастиря архимандрит Олексій та монастирське духовенство. Отець-намісник привітав владику Германа та, піднісши йому напрестольного хреста, запросив очолити Божественну літургію в чернечій обителі. Необхідно зазначити, що владика Герман прибув до Угорницького монастиря на чолі групи паломників з м. Чернівці та для духовного укріплення братії й прихожан монастиря привіз для Угорницької обителі частку мощів святої мучениці Августи Римської. 

Після читання недільного Євангелія єпископ Герман звернувся до присутніх у храмі богомольців з повчальним словом та розповів про важливість мати в собі віру, щоб отримати від Господа зцілення як фізичне, так і душевне. За недільною літургією багато прихожан обителі та паломників з м. Чернівці сповідалися й приступили до Таїнства Святого Причастя. В кінці літургії до єпископа Германа звернувся з вітальним словом намісник монастиря архимандрит Олексій, який подякував за святительські молитви, побажав владиці Герману здоров’я та успіхів у архипастирському служінні, піднісши архиєрею святу просфору. На молитовну згадку про спільне богослужіння в монастирі, з благословення Митрополита Галицького Андрія, архимандрит Олексій подарував єпископу Герману ікону «Явлення Божої Матері на горі Почаївській – з предстоящими преподобними отцями Почаївськими». 

У своєму подячному слові владика Герман відзначив своє власне молитовне задоволення від сьогоднішнього спільного богослужіння та сподівання, що Господь почує усі щирі молитви, які подносилися в монастирському храмі, та сповнить сподівання та надії прихожан та паломників обителі. Єпископ Герман побажав Угорницькому монастирю, наміснику та братії обителі духовного розквіту, благословенних дарів від Господа на многії літа! Після літургії всі присутні у храмі помазалися освяченим єлеєм та приклалися до монастирських святинь. У монастирській трапезній братія Угорницької обителі пригостила паломників з Чернівців монастирським чаєм та солодощами. Паломники з Чернівців, на чолі з владикою Германом, також відвідали цілюще джерело «Дзвіньоха», де напилися святої цілющої води. На згадку про відвідини Угорницького монастиря були зроблені пам’ятні світлини. 

Про це сьогодні редакцію інтернет-видання "Помісна Церква" повідомили в прес-службі Спасо-ПреображенськогоУгорницького монастиря УАПЦ