Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 18 лютого 2013 р.

Албанський Продстоятель засудив безбожників

Як повідомляє репортер інтренет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на портал agioritikovima.gr, у своїй проповіді під час літургії в кафедральному соборі Воскресіння Господнього в Тирані Архієпископ Тиранський і всієї Албанії Анастасій жорстко відповів на випади проти Православної Церкви. Так Блаженніший Предстоятель Албанської Церкви, не вагаючись, порівняв методи, якими діють окремі особи, нападаючи на Православ'я, з гоніннями на віру в упродож панування в країні атеїстичного режиму, зазначає Тиранська газета Shekulli («Століття»). 

Архієпископ Анастасій підкреслив той факт, що недавні нападки на церковне мистецтво, адресувались не тільки албанським священикам, але навіть святим Церкви. «Нещодавно під приводом критики церковного мистецтва піддалася нападкам Православна Церква. Були спроби висміяти не тільки священнослужителів, але й святих. Один режисер випустив просочений брехнею фільм, який було показав за кордоном для того, щоб нібито нагородили нашу країну. Він отримав чітку відповідь від  православної громади Кориці і Берата. Невже хтось і справді вважає, що в Албанії немає проблем з наркотиками, корупцією, злодійством, а варто займатися питанням мистецтва Православної Церкви?» - задався питанням глава Албанської Православної Церкви. 

Архієпископ Анастасій звернув особливу увагу на те, що він охарактеризував як «зруйнування релігійної злагоди в Албанії», що відбувається з причини випадів проти Православної Церкви в ім'я інших релігій. «Вони хочуть погубити найбільший дар, яким володіє Албанія, і тут я маю на увазі релігійну згоду. Не може бути релігійної згоди там, де віруючі інших релігій нападають на Православну Церкву», зазначив Архієпископ Тиранський і всієї Албанії Анастасій.