Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 лютого 2013 р.

Про гоніння на християн в Іспанії

В Іспанії минулий рік запам'ятається збільшенням числа випадків дискримінації стосовно католиків і Католицької Церкви. Іспанський Центр свободи совісті та релігії опублікував доповідь, що містить приклади випадків переслідування християн у 2012 р., повідомляє "Седміца.Ру". Інциденти наводяться в хронологічному порядку і описують спроби закрити католицькі каплиці, випадки протестів проти розміщення християнкої символіки в громадських місцях, образливі акції проти священиків і ін.

Серед випадків, яким доповідь приділяє особливу увагу, варто згадати наступні:

- 22 лютого декан факультету історії мадридського університету Комплутенсе спробував витіснити каплицю факультету в аудиторію розміром 5х5 м. До кінця 2012 р. вийшла подібна петиція, що стосується всіх каплиць університету, з подальшим наміром закрити їх.

- 17 жовтня група молодих людей 15-17 років захопила Салезіанського коледж в Меріді, викрикуючи образливі гасла проти священиків. 2 дні по цьому подібний інцидент стався в Уеска.- Проти єпископа в м. Алькала-де-Енарес, в проповідях якого були знайдені «гомофобні тенденції», була розгорнута ціла кампанія. Незважаючи на те що суд в словах єпископа не знайшов нічого протизаконного, вибачень від скаржників в особі влади міста він не отримав.

- У Каталонії і Країні Басків тривали акції, спрямовані проти релігійної освіти в державних школах.