Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 27 лютого 2013 р.

Столична секта маскується під курси англійської


У Києві відкрилися курси іноземних мов, на яких слухачів зомбують, вимагаючи у них гроші. Про це говорять кияни, які випадково потрапили туди, пише "Сегодня". "Пішла на курси англійської, а потрапила в секту. Виявилося, що там викладають саєнтологи. Відразу почали мене зомбувати, передавати свої ідеї, а потім заявили, що треба терміново заплатити 1,5 тис. грн", - розповіла виданню жінка Людмила.

Як відомо, Церква саєнтології заснована американським письменником-фантастом Роном Хаббардом. У сусідній Росії їх постійно намагаються заборонити через те, що, на думку російських чиновників, ідеологія саєнтологів екстремістська, пропагує насильство, а самі адепти "некваліфіковано втручаються в свідомість". У підсумку в РФ заборонили лише деяку їх літературу. А ось в Казахстані, наприклад, саєнтологи повністю заборонені.

"Церква саєнтології в Україні не зареєстрована і діє тільки як громадська організація. Причина - неоднозначний імідж у світі. У деяких країнах були гучні судові процеси, де цю церкву звинувачували у махінаціях. Вони вселяють людям такі цінності, як бажання бути багатими, і в підсумку парафіяни вкладають кошти у фінансові піраміди, закладають при цьому свої квартири. Церква Аделаджі порівняно з саентологами - квіточки", - заявив глава Департаменту з питань релігії Мінкульту Володимир Любчик.

Журналісти видання вирішили самі потрапити на курси англійської до саєнтологів. "У нас унікальна методика, за якою можна легко опанувати мову. Про ціну поки складно говорити, але в середньому 45 хв. коштує 35-45 грн (ціни трохи нижче, ніж на інших курсах. - ред.)", - вмовляли автори курсів.

Столична секта маскується під курси англійської
На питання про саєнтологію вони, що нікого нікуди втягувати не будуть. А в самої церкві саєнтології підтвердили: їх хлопці дійсно проводять заняття за методикою Хаббарда. Викладач англійської Ганна розповіла, що хотіла влаштуватися на роботу до саєнтологів. "Все було дуже дивно. Пройшла два рівня перевірки, а потім мені сказали, що я ще маю пройти тест на IQ та курси з засвоєння їхньої методики. Я пішла".

Експерт з нетрадиційних сект Віктор Чернишов говорить, що подібні курси - відомий прийом залучення людей до церкви. "Цим користуються не тільки саєнтологи, але і мормони, адвентисти сьомого дня. Під час навчання вони пропонують для переказів, дискусій потрібні їм тексти, наприклад, трактати їх засновників. Людина завчає це і на підсвідомому рівні стає їх адептом", - упевнений Чернишов.

У той же час Віктор Єленський вважає, що нічого страшного в цьому немає. "Хтось заради поширення свого вчення годує бездомних, хтось лікує наркоманів, а хтось відкриває курси. Нічого страшного в цьому немає. Всі ці розмови, що там застосовують гіпноз або методики психологічного впливу, - нісенітниця", - переконаний Єленський.