Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 3 лютого 2013 р.

Голос Америки : УПЦ в США має нового Митрополита

26 січня до собору святого Андрія у передмісті Вашингтона з’їхались сотні віруючих та десятки представників духовенства різних конфесій, аби стати свідками історичної події – інтронізації митрополита Антонія. Лише вчетверте, за майже сторічну історію Української православної церкви у Сполучених Штатах, було  обрано митрополита. Після кількагодинної церемонії у залі зазвучало гучне «Аксіос, що грецькою означає «Достойний». Для самого Антонія, людини, яка віддала служінню Богу сорок років, церемонія інтронізації мала особливе значення:  «Я переповнений насолодою, яку ніколи не відчував у своєму житті. Привітання вірних, проголошення Аксіос, що означає Достойний, я молю Бога, щоб міг бути гідним цієї довіри»,- розповів розчулений Блаженніший після церемонії.

На інтронізацію зібралось духовенство різних етнічних церков та чисельні гості  з усіх куточків США та Канади. За словами єпископа західної єпархії Української православної церкви Даніїла, для громади це історична подія:

«Для українських православних християн те, що митрополит Української православної церкви, у колі вселенського, світового православ’я, стояв поруч архієреїв, чи то грецької, чи то сербської, чи антиохійської, чи будь-яких інших православних церков, має неабияке значення, беручи до уваги церковне роз’єднання котре і досі є на території України», - переконаний преосвященний Даніїл.


Свої вітання на адресу митрополита Антонія надіслав Вселенський патріарх Варфоломей, якому підпорядковується Українська православна церква в США. Листа від Варфоломея на церемонію інтронізації привіз його представник, архієпископ Грецької православної церкви Америки Дімітріос.

Розчулений митрополит Антоній висловив вдячність за чисельні привітання на його адресу і пообіцяв докласти усіх зусиль, аби виправдати покладену на нього відповідальність. Одним зі своїх головних завдань на чолі Церкви, митрополит вважає роботу з молоддю, у якої, за його словами, занадто багато спокус на шляху до Церкви та Бога.

Інтронізація стала заключним етапом процесу обрання нового митрополита. Архієпископа Антонія обрали на цю посаду під час Собору Української православної церкви США, що відбувся 6-го жовтня 2012 року.

Голос Америки