Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 19 лютого 2013 р.

Афінський храм Святого Костянтина скоро відновлять

Неймовірно, але факт: Афінський храм Святого Костянтина, що вже багато років переховується за будівельними лісами, планують відновити до 2015 року. Площа перед церквою, яка колись була сакральним місцем зустрічі іммігрантів, нарешті оживе. Власники околишнього бізнесу не можуть повірити своєму щастю - воскреслий храм, - вважають вони - змінить життя усього району. На проект з відновлення пам'ятки архітектури 19 століття планується витратити 4,5 млн. євро. Храм суттєво постраждав під час землетрусів 1981 і 1999 року, з тих пір більше 10 років будівля перебувала в жахливому стані, поки небайдужі люди не забили тривогу. 

Міністерство культури в особі першого секретаря Ліни Мендоні заявляє, що на цей раз реставрація храму буде доведена до кінця, і вже в 2015 році ми зможемо милуватися оновленим виглядом Св. Костянтина. Правда, обіцянки відновити храм звучали вже неодноразово, але «саме в епоху національного кризи, подібні дії мають підвищене значення. Ми відчуваємо всю серйозність і відповідальність за роботи по реставрації пам'яток архітектури », - кажуть у Міністерстві. 

Церква Св. Костянтина була побудована в 1871 році за ініціативою муніципалітету Афін, щоб ушанувати народження наслідного принца Костянтина, і була «інноваційної», оскільки поєднувала в собі елементи італійської та французької архітектури, а не чисто візантійську, як було прийнято раніше.

Про це повідомляє інтернет-проект "Помісна Церква" з посиланням на russianathens.gr.