Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 1 лютого 2013 р.

Церква Кіпру виступила проти блуду та содомії

Як повідомляє "Помісна Церква" з посиланням на Ромфею, Кіпрська Церква не хоче й чути про співжиття чоловіка і жінки, оформлене шляхом підписання «договору про вільне співжиття», і тим більше про співжиття двох осіб однієї статі. Як очікується, це питання буде поставлено на наступному засіданні Священного Синоду Кіпрської Церкви, яке відбудеться 5 лютого, хоча, за словами митрополита Пафоського Георгій, роль Церкви тут скоріше дорадча. Коментуючи недавню зустріч міністра внутрішніх справ Кіпру Елені Мавру з делегацією організації «accept - ΛΟΑΤ» (аналог руху ЛГБТ), Владика Георгій зазначив, що Церква не допускає можливості підписання договору про вільне співжиття чоловіка і жінки, і тим більше осіб однієї статі, оскільки визнає Таїнство шлюбу, що зводить стосунки між чоловіком і дружиною до відносин між Христом і Церквою. 

«Що ж стосується гомосексуалістів, то хотілося б вказати на той факт, що Бог створив дві статі: чоловічу та жіночу, - сказав митрополит Георгій і додав: «Мова йде про пристрасті або залежності, яка проявляється, в тому числі з дитинства, і гомосексуалісти повинні позбутися цієї схильності». 

Церква Кіпру виступила проти блуду та содомії
Ієрарх також не виключив можливості спеціального звернення Священного Синоду до вірних з цього приводу. На вищезгаданій зустрічі міністра внутрішніх справ з представниками кіпрської організації «accept - ΛΟΑΤ» обговорювалося пропонований державою законопроект, який узаконює договір про вільне співжиття. Парам, які не зв'язують себе узами шлюбу, законопроект надає такі ж права, якими користуються сьогодні особи, що уклали офіційний шлюб. Розробка законопроекту знаходиться на завершальній стадії, і міністерство має намір запропонувати його, як можна швидше. Подібний закон вже прийнятий у більшості європейських країн і покликаний головним чином зняти обмеження на реєстрацію відносин між особами однієї статі.