Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 18 лютого 2013 р.

Ватикан пов'язаний з корупцією та аферами - К'єза

Відомий італійський політик і журналіст Джульєтто К'єза заявив, що, на його думку, до рішення піти на спокій Папу Бенедикта XVI підштовхнули махінації, до яких виявився причетний Ватикан. "На мій погляд, перемогу над Папою Бенедиктом XVI здобула так звана римська курія - група кардиналів, яка тісно пов'язана зі Сільвіо Берлусконі. Ватиканські скандали останніх п'яти-шести років були тією чи іншою мірою пов'язані з кризою в Італії, особливо в тому, що стосується фінансових махінацій ", - заявив політик в інтерв'ю, опублікованому в понеділок у журналі Профіль. 

Значна частина церковних коштів, зазначив К'єза, зберігалася в банку Ambrosiano Veneto, який зараз перебуває у центрі "великого скандалу, пов'язаного з дуже темними аферами". Поряд з цим, продовжив він, у відмиванні грошей запідозрений й Інститут у справах релігії - "формально структура нефінансова, але по суті ватиканський державний банк". 

"Багато сходяться в тому, що пан Йозеф Ратцингер просто не зміг протистояти всім цим махінаціям, які поставили під удар авторитет католицької церкви в цілому, і вирішив піти, щоб не забруднити себе участю у цих скандалах", - заявив К'єза, зазначивши, що в католицької церкви є група, яка дуже тісно пов'язана зі Сильвіо Берлусконі. 

Під час його правління вони отримали великі гроші, серйозну урядову підтримку, наприклад, з відкриттям приватних католицьких шкіл. "Якщо вони збережуть владу всередині Церкви (а відхід Бенедикта XVI, як я говорив, - це їх перемога), то церковна криза тільки посилиться, тому що їх цікавить кон'юнктура, а не серйозні реформи. 

Якщо, наприклад, виберуть понтифіком міланського кардинал Скола, людину вкрай консервативну і, судячи з усього, не дуже охайну, то це буде не Папа Римський, а "Папа Берлусконський", - заявив К'єза. Якщо ж оберуть чорношкірого понтифіка, який не матиме реального впливу у Ватикані, вважає політик, він "буде пішаком у руках тих же італійських ієрархів, але якого можна буде представляти як зримий символ змін, такий собі "католицький Обама", що насправді виконує роль зіц-голови ". 

Є можливість також і того, що кардинали з Латинської Америки, Африки, Азії формують коаліцію і просувають свого прогресивного кандидата, який переорієнтував би Церкву на світ, що розвивається. Однак, на думку К'єза, більш імовірним є обрання на пост понтифіка італійського кардинала. 

Нагадаємо, 11 лютого Бенедикт XVI, який став найстаршим за віком на момент обрання Римським Папою з часів Папи Климента XII (обраний у 1730), заявив про своє рішення зректися тому, що не відчуває в собі сил далі виконувати обов'язки глави католицької церкви. Після того, як 28 лютого Папа Римський офіційно складе повноваження, найближчим часом збереться конклав кардиналів, який обере нового главу Католицької церкви.