Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 лютого 2013 р.

Хризостом сподівається на Путіна. Якщо щось...

У своєму інтерв'ю для електронної версії німецького журналу Stern Архієпископ Кіпрський Хризостом II відповів на звинувачення про те, що Кіпр «закриває очі» на відмивання на Кіпрі брудних грошей з Росії. Зокрема, Предстоятель Кіпрської Церкви відзначив наступне: «Нехай не роблять святих з держав-членів Євросоюзу. Дуже багато брудних грошей ходить в Британії, у Франції та Німеччині. Я не можу знати, де тут у нас можуть знаходитися брудні гроші ... Краще запитайте про це у Шойбле ... » (Вольфанг Шойбле - міністр фінансів ФРН)

Порівнявши шляхи, по яких розвиваються грецька і кіпрська економіки, Блаженніший Владика Хризостом зауважив, що Кіпр знаходиться в іншому становищі, ніж чим Греція: «Росіяни, китайці та індуси інвестують у Кіпр. Це приносить дохід у скарбницю держави ». Архієпископ Хризостом також додав, що «росіяни вкладають сюди гроші з міркувань безпеки та через низькі податки. Це законно, і залишиться так, як є ». 

Кремль допоможе Кіпру. Якщо щось трапиться
На питання, чи не побоюється він втечі російських капіталів з Кіпру, Архієпископ Хризостом відповів з усією ясністю: «Наша Церква цього не допустить. Крім того, я впевнений в тому, що Кремль нам допоможе в тому випадку, якщо Євросоюз повернеться до нас спиною. Якщо буде потрібно, то я і сам поїду до Москви, щоб зустрітися з президентом Путіним. У нас прекрасні відносини з Кремлем».