Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 5 лютого 2013 р.

Прес-секретар Предстоятеля УПЦ: "Київ - це серце Руської Православної Церкви!"

У зв'язку з Архиєрейським Собором РПЦ, що пройшов у ці дні в Москві, прес-секретар Предстоятеля Української Православної Церкви протоієрей Гергій Коваленко люб'язно погодився дати екслюзивний коментар для інтернет-видання "Помісна Церква"

"Помісна Церква": - Ваше Високопреподобіє! Ми знаємо, що курс Церкви визначений патріархом Кирилом направлений не лише на якісний, але й кількісний зріст РПЦ. Як ви важаєте, чи не може стати так, що суттєва кількісна перевага суто російського єпископату, часто з цілком "віртуальних" єпархій, зможе стати суттєвою проблемою для українського єпископату, чий голос тепер просто зможе розчинитись у цій, просто фантастичній, кількості новопоставленого єпископату. Там де більшість - там і своя сила та своя правда. Наскільки реально голос українців може бути почутий в храмі Христа Спасителя? 

Прот. Георгій Коваленко:  - Збільшення єпархій і єпископату Руської Православної Церкви в Росії жодним чином не впливає і не може вплинути на внутрішнє життя Української Православної Церкви, бо УПЦ є незалежною і самостійною в управлінні. А щодо голосу українського єпископату на загальноцерковних Соборах РПЦ, то він не може бути не почутим, бо Київ є "Матір'ю міст руських" і "новим Єрусалимом". Київ - це серце Руської Православної Церкви!

м.Київ. 5 лютого 2013

Прот.Георгій Коваленко : Київ - це серце Руської Православної Церкви