Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 16 лютого 2013 р.

Єпископ Марк (Гринчевський)

Єпископ Чернівецький і Кіцманський Марк (в миру – Гринчевський Василь Йосипович) народився 18 січня 1978 р. в с. Дем’янківці Дунаєвецького району Хмельницької області в багатодітній родині сільських робітників. З раннього дитинства у супроводі своєї бабусі, нині покійної, відвідував церкву в м. Дунаївці. У 1985 р. поступив на навчання у Дем’янковецьку початкову школу, після закінчення якої продовжив навчання у старших класах Іванковецькій середньої школі І-ІІІ ступенів. У зв’язку з переїздом батьків на Буковину перейшов на навчання у Чагорську середню школу Глибоцького району Чернівецької області, яку закінчив у 1996 р. Того ж року поступив на навчання до Волинської духовної семінарії, яку закінчив у 2000 році. Під час навчання у 1999 р. одружився, від шлюбу маю дочку Ірину, 2000 року народження. 

19 вересня 1999 р. у Свято-Андріївському кафедральному соборі м. Хмельницького преосвященним єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським Антонієм рукоположений на диякона, а 21 вересня – ним же у тому ж храмі на священика. З цього часу виконував послух настоятеля на парафіях Хмельницької єпархії. 

У зв’язку зі зрадою дружини у 2006 р. розлучився. У 2007 р. поступив на навчання до магістратури (5 курсу) Львівської православної богословської академії, яку закінчив у 2008 р. 19 березня 2008 р. преосвященним архієпископом Антонієм у Андріївському кафедральному соборі м. Хмельницького пострижений у чернецтво з нареченням імені Марк – на честь святого апостола і євангеліста Марка. 

13 грудня 2009 р. Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату обраний на єпископа Чернівецького і Кіцманського (Журнал № 26). 17 вересня 2009 р. Святійший Патріарх Філарет і собор архієреїв під час Божественної літургії у Володимирському кафедральному соборі м. Києва звершили хіротонію ієромонаха Марка на єпископа.