Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 23 лютого 2013 р.

Маронітський патріарх відвідає Москву

Патріарх маронітської (католицької) Церкви Бешара Бутрос ар-Раї відвідає Москву з 26 лютого по 1 березня. Голова найбільшої християнської громади Лівану побуває в Росії по дорозі до Риму, де візьме участь у конклаві. За інформацією агентства Fides, 26 лютого кардинал-патріарх у московській церкві преп. Марона зустрінеться з представниками ліванської громади і передасть їм частинку мощів св. Марона. 27 лютого глава маронітської Церкви проведе переговори з головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополитом Волоколамського Іларіона, після чого зустрінеться з Патріархом Московським і Кирилом. На 28 лютого запланована зустріч патріарха ар-Раї з головою Держдуми РФ Сергієм Наришкіним. 1 березня глава маронітів звершить богослужіння в московському католицькому соборі Непорочного зачаття Діви Марії і буде мати зустріч з ординарієм католицької архієпархії Божої Матері в Москві архієпископом Паоло Пеціі.

Як відзначають експерти, однією з головних тем переговорів стане нинішня ситуація в Сирії. 

«Ми будемо говорити про християнську присутність на Близькому Сході та висловимо нашу думку про трагічну ситуацію, що склалася в Сирії, - заявив генеральний вікарій Маронітського Антіохійського патріархату єпископ Булос Набіль ас-Сайя, який буде супроводжувати патріарха ар-Раї в його поїздці.

Маронітський патріарх відвідає Москву
- Складається враження, що сирійський конфлікт зайшов у глухий кут. Жодна зі сторін не може взяти верх. І чим довше цей конфлікт триває, тим більше відбувається вбивств, руйнувань, тим більше страждає весь сирійський народ-мученик. Сирійські християни платять величезну ціну за цю війну. Необхідно якомога швидше знайти мирне вирішення цього конфлікту ».