Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 лютого 2013 р.

В Афінах незабаром з'явиться мечеть

Влада Афін дозволила будівництво мечеті, першої в грецькій столиці. Про це заявив прем'єр-міністр Реджеп Тайіп Ердоган за підсумками зустрічі зі своїм грецьким колегою Антонісом Самарасом. Таким чином, Афіни втратять статус останньої європейської столиці, яка не має мечеті, пишуть місцеві ЗМІ. У ході переговорів глави урядів обговорили питання співпраці між двома країнами, зокрема, в області релігії. Турецький прем'єр заявив про намір профінансувати будівництво мечеті в Афінах, якщо це дозволить місцева влада. 

Його співрозмовник поставився до ініціативи позитивно, відзначивши, що парламент такий план вже схвалив. Самарас, в свою чергу, поцікавився про можливість відновлення православної семінарії на острові Хейбеліада, на що отримав згоду. 

В Афінах незабаром з'явиться мечеть
Суперечки навколо зведення мечеті в Афінах велися вже давно. На цьому наполягала місцева мусульманська громада, 300 тис осіб. Однак остаточне рішення влада ухвалила тільки зараз. Поки ж віруючі звершували релігійні обряди на вулиці і в непристосованих приміщеннях.