Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 лютого 2013 р.

Московський Патріархат збереже отців від бідності

Матеріальним забезпеченням духовенства і церковнослужителів повинні займатися архієреї, вважає керуючий справами Московської патріархії митрополит Саранський і Мордовський Варсонофій. "Вважаю, що одне із завдань кожного архієрея - звертати щоденну увагу на священнослужителів і співробітників єпархій, в тому числі, дбати про їх матеріальний достаток. В іншому разі ми підштовхуємо їх до того, щоб вони більше дбали про власний добробут, ніж про духовне благополуччя пастви ", - заявив владика в інтерв'ю, яке публікує сайт "Іллінський прихід". 

Митрополит Варсонофій - ініціатор створення положення про матеріальну і соціальну підтримку священнослужителів і світських працівників Російської церкви, а також членів їх сімей. Документ був прийнятий на початку лютого Архієрейським Собором.  "Не проявляючи милосердя до своїх помічників, ми не маємо права називатися християнами", - продовжив свою думку архієрей. 

Московський Патріархат збереже своїх отців від бідності
Він нагадав, що після Архієрейського Собору 2011 року в єпархіях стали з'являтися піклувальні комісії, каси взаємодопомоги та благодійні фонди, які були покликані допомагати священикам і церковним працівникам. "Відтепер у нас є всі можливості для того, щоб організувати в єпархіях систему підтримки наших кліриків і мирян", - додав митрополит.