Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 24 лютого 2013 р.

“Не називайте його отцем! Він і слово “отець” несумісні!”

Уже майже місяць Тернопіль «гудить» про церкву св. Володимира і Ольги, що на “Дружбі” (вул.Пилипа Орлика), на території якої спочатку масово почали вирубувати дерева, а згодом, вирішили ще й дев’ятиповерхівку будувати. Ініціатори будівництва – парафіяльна рада та настоятель храму отець Роман Цюпка виправдовуються – для храму, який уже будують 14 років потрібні гроші. Нещодавно частина мешканці будинків неподалік церкви, а також парафіяни цього храму (мешканці буд. № 2 і 4 по вулиці Орлика та усі ті, хто їх підтримує – вулиці Драгоманова, Дружби, Карпенка, Винниченка, Миру, Громницького) публічно звернулися до отця Романа Цюпки та митрополита Василія Семенюка, щодо ситуація що склалась навколо будівлі на території храму. 

Тернополяни обіцяли, що збиратимуть гроші на добудову церкви, тільки б скасували скандальне будівництво на Орлика. Також тернополяни підготували звернення до мера Сергія Надала, де просять очільника міста втрутитись у ситуацію. 23 лютого біля бювету відбулися чергові збори щодо цієї ситуації.

Голова парафіяльної ради Данило Чепіль на зібранні викликав бурю негативу своїм зверненням до жителів масиву. Чоловік намагався виправдати скандальне будівництво: «Я розумію людей, які висловлюють протест, коли будова відбувається на їхній території, коли вона залазить на чужі межі, але у даному випадку все чесно! Багатоповерхівка тут утверджена ще на початку дев’яностих у генеральному плані міста!!!». Проте люди стверджують, що така документація з’явилась зовсім недавно, а усі плани дуже добре сфальсифіковано. 

Також перед незадоволеними жителями виступила Оксана Іноземцева, член парафіяльної ради. У своєму звернені вона робила великий наголос на духовність, віру. Жінка захищала честь отця Романа, говорила, що все робиться заради блага храму! Проте люди уже втратили довіру до настоятеля своєї церкви. Із натовпу лунали вигуки: «Не називайте його отцем! Він і слово «отець» несумісні!» Також люди часто перешіптувались про дорогу машину Романа Цюпки, про випадок, коли квартира старенької хворої жіночки, що проживала по вулиці Миру, була переписана на ім’я отця після її смерті. 

Люди зібрали підписи під зверненнями до мера Сергія Надала (адже громадянам так і не вдалось попасти на прийом до свого депутата Окаринського Михайла), єпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Кир Василія Семенюка та до самого отця Романа. Жителі району Дружба запропонували парафіяльній раді створити банківський рахунок та озвучити суму, яку так потребує храм для закінчення ремонту, адже громада готова зібрати кошти власними силами. Проте така пропозиція була проігнорована представниками церковної ради. Варто сказати, що самого настоятелях на зборах не було, хоча його ласкаво запрошували прийти та пояснити ситуацію, що склалась навколо скандальної забудови території храму.

Більше про цю ситуацію читайте тут...