Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 лютого 2013 р.

У Німеччині образилися на Бенедикта XVI. Відео

Інформація про те, що Бенедикт XVI зречеться престолу, визвала чималий резонанс у самій Німеччині. Такого католицька церква не бачила вже 600 років. Вакантним святий престол стане 28 лютого о восьмій вечора за Римом нагадує ТСН-Особливе. У Ватикані розраховують, що нового Папу зможуть обрати вже до кінця березня. Бенедикт XVI у конклаві участі не братиме. Після зречення Понтифік, якому вже 85, переїде до своєї літньої резиденції неподалік італійської столиці. А згодом підшукає собі помешкання у Ватикані. Бенедикт XVI став першим німцем, який очолив святий престол в останні півтисячоліття. Для переважної більшості німців ця новина як грім через ясного неба.

Утім є одна людина, яка знала про плани Папи Римського ще за кілька місяців до того, як він проголосив про свої наміри. Це рідний брат Йозефа Ратцінгера – Георг Ратцінгер. Він священнослужитель у Баварії, звідки Папа родом. За словами Георга Ратцінгера Папа Римський йде через свій вік - каже, що Бенедикт хоче мати спокій у своєму поважному віці. Папа Римський радився з ним про свої плани зректися престолу. Для решти ж німців, причому як католиків, так і прихильників інших конфесій, це неймовірна новина. Німці дуже тішилися, що владика з Німеччини. Бенедикт XVI – перший німецький понтифік за майже 500 років.

У Німеччині образилися на Бенедикта XVI. Відео
Канцлер Німеччини Ангела Меркель – сама протестантка – у висловила велику подяку від усіх німців: "Якщо Папа після довгих роздумів дійшов висновку, що йому бракує сил для виконання обов'язків, це заслуговує на мою глибоку повагу. Він мусив прийняти важке рішення. У наш час, коли ми живемо довше, Папі Римському так само, як і іншим людям, потрібно боротися з проявами похилого віку, це можна зрозуміти. Папа Римський вирішив для себе, своєї церкви та її парафіян", - заявила Меркель.

Ставитися до кроку Папи Римського з повагою закликав президент Німеччини Йоахім Ґаук, сам у минулому євангельський священник. Проводити пенсію Йозеф Ратценгер вирішив не вдома, у Німеччині. Натомість він зостанеться в своїй літній резиденції поблизу Рима, і для більшості німців це дійсно неприємна звістка.