Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 8 лютого 2013 р.

Люди заступились за священика перед архієреєм

Керівники провідних музеїв Кіровограда, депутати місцевих рад, лікарі, журналісти, науковці звернулися з листом-зверненням до архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа (Губеня), УПЦ (МП), в якому виступили на захист митрофорного протоієрея Петра Сидора, який нещодавно був звільнений з посади настоятеля Спасо-Преображенсього собору в центрі міста, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на оприлюднений лист у "Кіровоградській правді".

Як зазначають автори листа - Наталія Агапєєва, Антоніна Червінська, Валентина Пращур, Віктор Погрібний та ще 18 підписантів, -- "громадськість та інтелігенцію області глибоко схвилювали і збентежили події, які сталися по відношенню до колективу священнослужителів Спасо-Преображенського храму м.Кіровограда. Протягом останнього року було звільнено вісім священиків, яких переведено в інші храми. Звільнено священнослужителів, якими здійснювались не тільки Богослужбові справи, а й велика гуманістична робота з питань освіти і просвітництва, співпраці з інвалідами, дітьми, молоддю, людьми похилого віку, ветеранами". 

17 січня указом архієпископа Іоасафа було також звільнено з посади настоятеля Спасо-Преображенського собору протоієрея Петра, "не подякувавши навіть за те, що було ним зроблено для самого собору, для Церкви в цілому, для міста, врешті для людей, котрі шукають у храмі спокій для душі", пишуть підписанти, які вважають, що звільнення відбулося "без вагомих підстав". Відзначивши великий внесок о. Петра Сидора у храмобудівництві, в духовній і соціальній діяльності, група авторів звернення просить архієрея "прийняти правильне рішення та відновити на посаді настоятеля Спасо-Преображенського Собору отця Петра". 

Кореспондент порталу "Релігія в Україні" зв’язався з Кіровоградською єпархією УПЦ. Її секретар отець Іоанн Ганчин пояснив, що рішення приймає єпископ і не обов'язково при цьому має бути роз'яснення причини звільнення священика або переведення його на іншу парафію. Проте, наскільки йому відомо, владика Іоасаф через ротацію духовенства намагається залучити до служіння у Преображенському соборі більш молодих, енергійних та духовно освічених священиків, які б відповідали найвищим вимогам сучасного церковного життя. Що стосується отця Петра, то він залишається почесним настоятелем собору, а обов'язки настоятеля виконує інший священик. 

Сам отець Петро після опублікування в місцевій газеті статті на його підтримку "Звільнений за старання" написав до єпархії і пастви листа, в якому зазначає, що звернення віруючих і громадськості до архієпископа Іоасафа та Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира на його захист були написані без його відома і благословення. Він смиренно приймає рішення єпископа, дякує Церкві за все і "ні про яке почуття образи з його боку не може йти ніякої мови". Також протоієрей Петро закликає не створювати з цього "загальноцерковної проблеми", "не спекулювати на цій внутрішньоцерковній справі, та пам’ятати, що згідно Божественного Одкровення, для християнина немає вищих чеснот, ніж послух та смирення".